instagram izlenme hilesi
Genel

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek

Takipçi Satın Al

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek? Hattın meşgul olması durumu yapılan aramalarda en sık rastlanan uyarılardan biridir. Aranan kişi başka biri ile görüştüğünde telefonda otomatik ileti devreye girer. Önceden yapılan ayarlamaya göre bazen meşgul çağrı tonu çalar bazen ise arama beklemeye alınarak aranan kişiye bilgilendirme yapılır. Hangisinin tercih edileceği kullanıcının isteğine bağlıdır. Aradığınız kişi şu anda meşgul ne demek diye araştırıldığında genellikle pek çok kişinin arama bekletme özelliğinin aktif olarak kullanmadığı görülecektir. Çağrı bekletme özelliği aktif olduğunda arayan kişi telefonda “aradığınız kişi şu an başka bir görüşme yapıyor” şeklinde uyarı duyacaktır. Bu uyarı açık olduğunda yapılan arama ilgili telefonun ekranında görünecektir.Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul

Arama esnasında telefonun meşgul çalmasının iki farklı sebebi vardır. Bunlardan biri karşı tarafın gerçekten başka bir numara ile görüşme yapıyor olmasıdır. Bu durumda telefon doğrudan meşgul olarak çalacaktır. Meşgul çağrının diğer bir sebebi ise karşı hat sahibinin aramayı kendi isteğiyle meşgule almasıdır. Bunun için çağrı önce normal çalar ve ardından kullanıcı reddederek meşgule alır. Bunun hemen ardından aradığınız kişi şu anda meşgul şekilde uyarı düşer. Bu uyarının aktif olması için telefonun ayarlar kısmında bulunan arama ve çağrı bekletme seçeneği kullanılır. Bu seçenek açıldığında kullanıcı hem tüm aramaları görecek hem de arayan kişiye meşgul olduğu ile ilgili bilgi verilmesini sağlayacaktır.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek 2

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Sinyal Sesinden Sonra Ne Demek

Karşıdaki kişi başkası ile görüşme yaptığında aradığınız kişi şu anda meşgul sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakınız şeklinde uyarı duyulacaktır. Aradığınız kişi şu anda meşgul sinyal sesinden sonra ne demek diye araştırıldığında karşı tarafa iletilmek istenen mesajın sesli olarak bırakılması olduğu görülecektir. Sesli mesajlar için yapılan ücretlendirme normal aramalardan farklı olacaktır. Sinyal sesi çaldıktan sonra ücretlendirme başlayacak ve mesajın anlaşılır şekilde söylenmesi istenecektir.

Eğer görüşme esnasında aradığınız kişi başkası ile görüşüyor, lütfen hattan ayrılmayın şeklinde uyarı gelirse bu durum çağrı bekletme özelliğinin açık olduğunu gösterir. Çağrı bekletme özelliğinin açık olup olmadığını anlamanın diğer yolu *#43# tuşlamasını yapmaktır.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Diyorsa

Telefon görüşmelerinde aradığınız kişi şu anda meşgul diyorsa karşı tarafa mesaj göndererek müsait olduğunda geri aramasını sağlamak mümkündür. Mesaj gönderme için ödenecek ücret tarifeye göre değişir. Eğer hatta tanımlı bedava konuşma varsa bu ücretsiz konuşma hakları sesli mesaj gönderme için geçerli değildir.

Hattın meşgul olmasının istisnai bir nedeni daha vardır. Bu neden karşı tarafından ilgili numarayı engellemesidir. Engellenen numaralar arama yaptığında ne olursa olsun hat otomatik şekilde her zaman meşgule düşecektir. Arama bağlantısı kesilmeden hemen önce meşgul sesi duyulduğunda bu durum arama engellemenin olduğunu ifade edecektir.

Bazen şebeke sorunlarından dolayı hat meşgul çalabilir. Bu tür durumlarda ikinci bir arama yapmakta fayda vardır. Eğer meşgul sesi hala devam ediyorsa bunun sebebi muhtemelen başkadır.

Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Bir kişinin sizi engelleyip engellemediğini kesin olarak belirlemek bazen zor olabilir, çünkü farklı durumlar bu işaretlerin meydana gelmesine neden olabilir. Ancak, “meşgul çalıyor” sinyali genellikle engelleme durumunu göstermez.

Bir kişi sizi gerçekten engellemişse, genellikle telefonunuzdaki aramalar doğrudan çağrıyı reddetmek veya hemen bir sesli mesaja yönlendirmek yerine, arama normal bir şekilde bağlanacak ve birkaç zil sesinden sonra çalma sesi yerine engelleme işareti veya sessizlik duyacaksınız.

Ancak, “meşgul çalıyor” sinyali, karşı tarafın telefonunun meşgul olduğunu gösterir. Bu, telefon hattının meşgul olduğu anlamına gelir ve kişi telefonu kullanmıyor olabilir, bir başkasıyla konuşuyor olabilir veya başka bir çağrı bekliyor olabilir.

Eğer sürekli “meşgul çalıyor” alıyorsanız, belki de o kişi telefonunu yoğun bir şekilde kullanıyordur veya başka bir aktivite ile meşguldür. Ancak, eğer sürekli olarak “meşgul çalıyor” alıyorsanız ve hiçbir zaman aramalarınız bağlanmıyorsa, belki de engellenmiş olabilirsiniz. Bu durumu kesin olarak anlamak için farklı bir numaradan veya başka bir cihazdan aynı kişiyi aramayı deneyebilirsiniz.

Telefon Engelleme Nasıl Anlaşılır

Telefonda Meşgul Ne Demek

Telefon çalmadan ve çaldıktan sonra meşgule düşebilir. Telefonda meşgul ne demek diye merak edildiğinde arama bekletme modu ile ilgili olduğu görülecektir. Eğer telefon çaldıktan sonra meşgule düşüyorsa muhtemelen aranan kişi bilerek meşgule almıştır. Ancak direkt meşgul çalıyorsa ve telesekreter beklenmesi yönünde bilgilendirme yapıyorsa bekletme özelliği açık demektir.

Meşgul problemi ile alakalı pek çok soruya rastlamak mümkündür. Bunlar arasında telefon ilk aramada meşgule düşüyor, telefon meşgul olmadığı halde meşgul çalıyor, telefon çalmadan meşgule düşüyor, telefonum aramaları otomatik meşgule alıyor, telefon 3 kere çalıp meşgul çalıyor gibi sorunlar yer alır. Benzer sorunların çözümü için telefonun ayarlar kısmı kullanılabilir. Arama ayarlarından gerekli kontroller yapılabilir.

IOS telefonlarda bulunan odak özelliği cihaz açık haldeyken alınan bildirimleri meşgule çevirir. Rahatsız etme modu açıldığında telefon meşgul olmadığı halde izin verilmeyen kişiler arama yaptığında telefon meşgul gibi görünecektir. Bunun için telefonun ayarlar kısmına girilir. Odak’a girilerek odak modu seçilir. İzin verilen kişiler ve uygulamalar seçilir. İzin verilmeyen kişiler arama yaptığında mod açıkken telefon hep meşgul çalacaktır. Cihazların modellerine göre bu tür ilave özellikler kullanılarak telefonun meşgul çalması sağlanabilir.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek 3

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek adlı makalemiz ilginizi çekti ve bu tarzda daha fazla içerikler istiyorsanız yorumlarda belirtmeyi lütfen unutmayın.

Telefonum Açık Olduğu Halde Arayanlar Ulaşamıyor ile İlgili Makale İçin Tıklayın.

5/5 - (1 vote)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu