instagram izlenme hilesi
Genel

LG Tv Ekran Kararması

Takipçi Satın Al

En çok tercih edilen teknoloji markalarından biri olan LG özellikle televizyon çeşitleriyle kullanıcıların beğenisini kazanır. Evlerde sıklıkla kullanılan bu teknolojik ürünlerin uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan kullanılması hedeflenir Ancak zaman zaman televizyonlarda farklı sebeplerle problemler meydana gelebilir. Bunlardan biri olan lg tv ekran kararması yaygın görülen bir sorundur ve çözümü için farklı yöntemler denenir. Hangi yöntemin etkili olacağı sorunun asıl nedenine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Lg ekran kararma durumu ile karşılaşan kullanıcılar bunun nedenini araştırdığında kararmanın elektrik dalgalanmaları ya da güç kaynağı ile ilgili aksaklıkların olduğunu görebilir. Görüntü aktarımında yaşanan gecikmeler ekranın daha karanlık görünmesine yol açabilir. Meydana gelen sorunu çözmek için televizyonun ayarında çeşitli değişiklikler yapılabilir.Lg Televizyon Karanlık Gösteriyor

Günlük kullanımda kullanıcı ya da cihaz kaynaklı olmak üzere televizyonlarda farklı arızalar meydana gelebilir. Lg televizyon karanlık gösteriyor şikayeti varsa bu durumda televizyonda enerji tasarrufu modu açılmış olabilir. Bunu pasif hale getirebilmek için ekran modunun değiştirilmesi gerekir. Ayarlama televizyon kumandasından görüntü ve ses ayarlarına girilerek yapılabilir.

Televizyon ekranı neden kararır diye merak edildiğinde buna yol açan durum HDMI ya da televizyonun diğer bağlantı kablolarının bozukluğu veya gevşekliği olabilir. Buna çözüm olarak kablolar tekrar gözden geçirilir ve bozukluk varsa yeni bir kablo ile değiştirilir. Kablolarla sıkıntı olduğunda görüntü ekrana eksik gelecektir.

LG Tv Ekran Kararması 2

TV Ekran Kararması Neden Olur?

Evlerde sıklıkla kullanılan televizyonlarla ilgili tv ekran kararması neden olur sorusu akıllara gelebilir. Uzaktan kumanda sorunları, bağlantı, ses ya da güç problemleri ve ekran arızaları ekranın karanlık görünmesine sebep olabilir. Sıklıkla görülen ekran arızaları arasında renk kayması, piksel bozukluğu, bağlantı hatası ve panelin zarar görmesi gibi sorunlar yer alır.

Ses kalitesinin düşük olması ya da sesin düzgün şekilde anlaşılamaması, televizyondan hiç ses gelmemesi, ana kart ya da güç kaynağı arızaları, televizyonun açılmaması veya kapanmaması, sesin kesilmesi, ethernet ya da wi fi bağlantısının kesilmesi gibi problemler ekran kararmasına yol açan diğer nedenlerdir. Bunların varlığı halinde tv ekran kararıp geri gelmesi için profesyonel çözümler uygulamakta fayda vardır.

Televizyon Ekran Kararıp Geri Gelmesi

Kullanıcı kaynaklı problemlerde televizyon ekran kararıp geri gelmesi için teknik servis desteği almak gerekebilir. LED tv kararmalarında led bileşenlerinin tamir edilmesi ya da doğrudan led panelinin değiştirilmesi cihazın ilk günkü haline dönmesini sağlayacaktır.

Televizyonun ekranı karardı diye şikayet edenler uzman desteği almak istediklerinde cihazın garantisine göre hareket edebilirler. Eğer televizyonun garantisi devam ediyorsa doğrudan yetkili servis ile iletişime geçebilirler. Ancak cihazın garantisi bitmiş ise bu durumda kaliteli ve güvenilir özel servise başvurmak gerekir. Sorunun çözümü için bilgili ve tecrübeli kişilerden yardım almak problemin kalıcı olarak ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

TV Ekran Kararması Nasıl Düzelir?

Yapılan araştırmalara göre sıklıkla kullanılan bir led televizyonun ömrü ortalama on yıldır. Bu sürenin sonunda televizyonda farklı sorunlar meydana gelebilir. İlk karşılaşılacak durumlardan biri olan tv ekran kararması nasıl düzelir diye bakıldığında cihazın resetlenmesi gerektiği görülecektir. Led televizyonu resetlemek için televizyon prizden çıkarılır ve güç düğmesine basılı tutulur. Tuşa basılı haldeyken televizyon tekrar fişe takılarak çalıştırılır ve yönlendirmeler takip edilir. Led tv ekran kararması bu şekilde resetleme ile birlikte giderilebilir. Eğer sorun hala devam ediyorsa daha komplike bir problem var demektir. Sinyal sorunlarının bu tür görüntü kayıplarının altında yatan başlıca nedenlerden biri olduğu unutulmamalıdır.

LG Tv Ekran Kararması 3

LG Tv Ekran Kararması adlı içeriğimiz ilginizi çektiyse ve bu tarzda içerikleri sitemizde görmek istiyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Philips Tv Ses Var Görüntü Yok ile İlgili Makale İçin Tıklayın.

5/5 - (1 vote)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu