instagram izlenme hilesi
Pratik Bilgiler

Philips Tv Ses Var Görüntü Yok

Takipçi Satın Al

Philips Tv Ses Var Görüntü Yok Sorunu Nedir? Farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan philips tv ses var görüntü yok sorununda ekran arka planda akmaya devam eder fakat görüntü ekrana gelmez ve yalnızca ses çıkar. Siyah ekran görüntüsü veren televizyon izlerken aniden karardıysa da bu durum yaşanabilir. Sesin kalıp görüntünün gitmesi durumu genellikle televizyonda güncel olmayan yazılımın kullanılması, philips tv cihazının çok fazla ısınması, ana kartta meydana gelen arıza, yazılım hataları ya da LED kaynaklı bozulmalar nedeniyle görülür. Problemin tam olarak hangi sorun sebebiyle ortaya çıktığını öğrenmek için philips yetkili servis ile iletişime geçmek ve ses var görüntü yok sorununun varlığından bahsetmek gerekir. Uzman personeller tarafından sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacaktır.Televizyon Açılıyor Ama Görüntü Yok

Televizyonlarda görüntü problemi varsa bunun nedeni olarak akla ilk led sorunu gelir. Cihazın arka ışık led sisteminde arıza olması görüntünün kaybolmasına yol açabilir. Televizyon açılıyor ama görüntü yok şikayeti olan kullanıcılar led arızası olup olmadığını cihazın arka kısmına ışıkla dikkatlice baktıklarında anlayabilirler. Ancak her zaman işi uzmanına bırakmakta fayda vardır. Televizyonda ses var görüntü yok sebebi araştırıldığında bunların yaklaşık yüzde 80’i led arızasından olmaktadır. Geriye kalanlardan yüzde 10’luk arıza ise panel arızası olarak değerlendirilir. Led arızası dışında kalan durumların netleşmesi televizyon tamiri yapacak personelin incelemesi ile olur.

TV Ses Var Görüntü Yok Neden?

Televizyon günlük yaşamda en çok kullanılan eşyalardan biri olduğundan kullanım kaynaklı arızalar sıklıkla görülür. Özellikle kullanıcılar tv ses var görüntü yok neden sorusuna sıklıkla yanıt ararlar. Bu tür durumlarda ilk olarak televizyonun anten kablo bağlantılarını kontrol etmek gerekir. Kablolar cihazın girişine uygun olarak takılmalıdır. Televizyondaki mevcut kanalları bulmak için otomatik kablo özelliği kullanılabilir. Uzaktan kumandada bulunan AV tuşundan uygun sinyal kaynağı seçilir. Eğer televizyonda aksesuar cihaz varsa uygun çalıştığından emin olunmalıdır. Eğer tam tersine görüntü gelip televizyonun sesi giderse uygulanacak aşamalar farklı olacaktır. Bu durumda sırasıyla ses seviyesi ve sessiz düğmeleri ile ses jakı bağlantıları kontrol edilir.

Philips Tv Ses Var Görüntü Yok 2

LED TV Ses Var Görüntü Yok

Günlük kullanılan televizyonlarda led tv ses var görüntü yok uyarısı alınıyorsa sırasıyla cihazda yüklü olan uygulamaları silmek gerekir. Sorun hala devam ediyorsa cihaza gelen bir güncelleme olup olmadığı kontrol edilir. Eğer varsa cihazın yazılımı güncellenir. Güncelleme sonrasında cihazın sorunu sürüyorsa televizyonu fabrika ayarlarına döndürmek de işe yarayabilir. Ancak bu tür bireysel uygulamalar her zaman risk içerir. Bu nedenle televizyonda görüntü ya da ses gelmemesi gibi bir sorun olduğunda bunun çözümü için yetkili servise başvurmakta fayda vardır. Yetkili servis personelleri talep üzerine cihazın bulunduğu adrese gelerek sorunu yerinde tespit ederler ve kısa sürede çözerler.

Philips Tv Ses Var Görüntü Yok tarzı içeriklerimiz hoşunuza gidiyor ve daha fazla bu paylaşımlarım gelmesini istiyorsanız lütfen bize yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular?


LG Tv Ekran Kararması ile İlgili Makale İçin Tıklayın.

Tivibu Kumanda Resetleme
Turkcell Tv Plus Televizyona Nasıl Bağlanır?
Sıkışan Çamaşır Makinesi Kapağı Nasıl Açılır?
DSL Bağlantısı Yok Ne Demek?
Spor Ayakkabı 1 Numara Nasıl Büyütülür?

5/5 - (1 vote)
Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu