instagram izlenme hilesi
Genel

Telefonum Açık Olduğu Halde Arayanlar Ulaşamıyor

Takipçi Satın Al

Telefonum Açık Olduğu Halde Arayanlar Ulaşamıyor? Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması ile birlikte pek çok özellik de günlük yaşama girmiş oldu. Özelliklerin kullanımında bazı kullanıcıların zorlanması çeşitli sorunları da beraberinde getirdi. Özellikle kullanıcılar telefonum açık olduğu halde arayanlar ulaşamıyor sorunu ile sıklıkla karşılaşırlar. Bunun altında yatan farklı sebepler olabilir. Telefon sahipleri sterlerse arayanlara bu uyarının verilmesini kendileri de sağlayabilirler. Telefonu geçekten kapatmadan aramaların engellenmesi mümkündür. Telefonum açık olduğu halde arayanlar ulaşamıyor turkcell ve diğer operatörlerde bilinçli olarak kullanılabilen bir özelliktir. Eğer kontrol dışında bir ulaşamama sorunu varsa kullanıcılar telefonlarında uçak modunun açık olup olmadığını kontrol etmelidir. Uçak modu açıkken cihaz arama yapmaya ve almaya kapalı olacaktır.Telefon Açıkken Ulaşılamıyor Sorunu

Telefonlarda çevrimdışı görünme durumu olarak da bilinen telefon açıkken ulaşılamıyor sorunu ile günlük yaşamda sıklıkla karşılaşılır. Bu sorun yaşandığında telefon açık olmasına rağmen karşıdakilere kapalı görünür. Anlık bir sorun olarak da meydana gelebilen bu durum şebeke problemi yüzünden de ortaya çıkabilir. Her biri için uygulanacak çözüm yolu farklı olacaktır. Eğer sorun sık sık yaşanıyorsa çevrimdışı olma olasılığı yüksektir. Kısa yoldan telefonu düzeltmek için cihaz fabrika ayarlarına geri döndürülebilir. Kullanıcılar eğer beni arayanlar ulaşamıyor ama ben ulaşıyorum diyorsa meydana gelen sorun biraz daha farklı olabilir. Sorunun çözümü için profesyonel desteğe ihtiyaç duyulabilir.

Telefonum Açık Olduğu Halde Arayanlar Ulaşamıyor 2

Telefonum Açık Ama Ulaşılamıyor

Kullanıcılar telefonum açık ama ulaşılamıyor sorunu alıyorsa önce telefonunu tuşlama yaparak tüm aramalara kapatıp sonra tekrar açabilir. Cihazı tüm aramalara kapatmak için **0# tuşlaması sonrası telefon numarası yazılarak aramalar kapatılabilir. Telefonu tekrar tüm aramalara açık hale getirmek için ##21# tuşlamasını yapmak gerekir. Bu uygulama sonrasında telefonda aynı sorun hala devam ediyorsa farklı bir yöntem denemek gerekir. Telefon açık olduğu halde ulaşılmıyor diye sorun yaşayanlar telefonda arama yönlendirmenin olup olmadığını kontrol edebilirler. Aramaların başka numaraya yönlendirildiği ya da tamamen kapatıldığı telefonlarda karşı tarafa ulaşmak mümkün olmayacaktır. Her telefonda bulunan bu özelliğin kullanımı operatörlere göre farklılık gösterebilir.

Telefonu Aramalara Açma Kapatma Kodları

Telefonu Aramalara Kapatma**0#
Telefonu Aramalara Açma##21#
Telefonu Aramalara Açma Kapatma Kodları

Telefonum Açık Olduğu Halde Ulaşılamıyor Nasıl Yapılır?

Bazı hat sahipleri çeşitli sebeplerden dolayı telefonum açık olduğu halde ulaşılamıyor nasıl yapılır sorusuna yanıt ararlar. Turkcell kullananlar bu işlemi yapmak istediklerinde Turkcell sitesine şifre ile giriş yaparak çağrı ayarlarım kısmına girerler. Ulaşılabilir olmak sekmesinin altında yer alan arama yönlendirme ve yönlendir butonuna basılır. Bu bölümde gelen aramalar doğrudan telesekretere yönlendirilebilir. Kim aramış servisi kullanılarak da aynı sonuç alınabilir. Bu servis sayesinde telefona ulaşılamıyor ya da telefon açıkken kapalıymış gibi gösterme işlemi yapılmış olacaktır. İşlemin başarılı olabilmesi için yönlendirme tipi bölümü koşulsuz olarak işaretlenmelidir. Diğer operatörlerde de benzer şekilde yürütülen işlem ile arayan kişilere ulaşılamıyor mesajı iletmek de mümkün olacaktır.

Telefon Çalmadan Hat Meşgul Diyor ile İlgili Makale İçin Tıklayın.
Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek ile İlgili Makale İçin Tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular?


Ukrayna Telefon Fiyatları
Gürcistan iPhone Fiyatları
Numara Değiştirince Eski Numara Ne Olur?
İphone Telefondaki Numaraları Sim Karta Aktarma
Faturalı Hat Taahhüt Bitince Ne Olur?

4.7/5 - (4 votes)
2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu