Genel

Bazı Kişiler Silinemedi En Az Bir Kişi Salt Okunur Olabilir

Bazı kişiler silinemedi en az bir kişi salt okunur olabilir hatası nedir? Özellikle iPhone kullanıcıları rehberlerinden numara silmek istediklerinde bazen bazı kişiler silinemedi en az bir kişi salt okunur olabilir hatası alabilirler. Bu durumun altında yatan sebep farklı olabilir. Bazı uzmanlara göre alınan bu hata kişinin whatsapp üzerinden kaydedilmesi sebebiyle ortaya çıkar. Eğer sebep whatsapp ise uygulamaya girip kişiler listesinden o numarayı silmek gerekir. Böylece alınan hatanın ortadan kalkacağı belirtilir. En bir kişi salt okunur olabilir ne demek iphone hatasına karşı bu çözüm yolunun uygulanması tavsiye edilir. O numaranın telefondan kalkabilmesi için tüm verilere ait asıl kaydın silinmesi önemlidir. Aksi halde numara cihazda kullanılmaya devam edecektir.

En Az Bir Kişi Salt Okunur Olabilir İphone

Kullanıcılar en az bir kişi salt okunur olabilir iphone hatası alıyorsa çözümü whatsapp uygulaması üzerinden yapabilirler. Uygulamadan kişi profiline girilir ve sağ üst kısımda bulunan üç noktaya tıklanır. Açılan ekrandan bağlı kişileri göster seçeneğine basılır. Ardından sırasıyla bağlantıyı kes ve bağlantıyı kaldır seçenekleri işaretlenir. Bu işlemleri eksiksiz olarak tamamladıktan sonra silinmek istenen kişinin asıl kaydı ortadan kalkmış olacaktır. İphone en az bir kişi salt okunur olabilir ne demek diye araştırma yapıldığında çoğu kullanıcının bu çözüm yolunu önerdiği görülecektir. Çözümün başarılı olabilmesi için cihazdaki numaraların whatsapp kaydının olması gerekir. Aksi halde bu işlem bir işe yaramayacaktır.

En Az Bir Kişi Salt Okunur Olabilir Ne Demek?

Eğer en az bir kişi salt okunur olabilir ne demek diye merak ediliyorsa bu numara Google hesabı ile senkronize olmuş olabilir. Kişinin silinebilmesi için işlemin Google hesabı üzerinden yapılması gerekir. Bu amaçla Google Chrome ya da benzeri bir tarayıcı ile Google anasayfası açılmalıdır. Ardından hesap kısmında menüden kişiler listesi açılır ve silinmek istenen numara bulunur. Senkronize olmuş hesaptan bu numara işaretlenir ve sil butonuna basılır. Silme onayı verildikten sonra o numara hem Google hesabından hem de rehberden otomatik ve kalıcı olarak silinmiş, en az bir kişi salt okunur olabilir sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Bazı Kişiler Silinemedi En Az Bir Kişi Salt Okunur Olabilir Sorununun Çözümü

  • Dosyaların bulunduğu dizine gidin. Bu dizin, bilgisayarınızda bir dosya yöneticisi aracılığıyla (örneğin Windows Explorer veya MacOS Finder) açılabilecektir.
  • Dosyaları seçin ve sağ tıklayın. Seçtiğiniz dosyaların üzerine sağ tıkladıktan sonra, dosyaların izinlerini değiştirme seçeneğini içeren bir menü açılacaktır. Bu seçenek farklı işletim sistemlerinde farklı şekillerde olabilir. Örneğin, Windows‘da “Özellikler” seçeneği olabilir ve MacOS‘da “Get Info” seçeneği olabilir.
  • Dosyaların izinlerini düzenleyin. Dosyaların izinlerini değiştirme seçeneğini seçtikten sonra, açılan pencerede dosyaların izinlerini düzenleyebileceğiniz bir bölüm göreceksiniz. Bu bölümde, salt okunur olarak işaretli olan izinleri kaldırabilir veya değiştirebilirsiniz. Eğer dosyaların izinlerini değiştirmeye yetkiniz yoksa, bu işlemi yapmak için yönetici haklarına sahip bir kullanıcı hesabı kullanmanız gerekebilir.
  • Dosyaların izinlerini kaydedin. Değişiklikleri yaptıktan sonra, dosyaların izinlerini kaydetme seçeneğini seçerek değişiklikleri etkinleştirin. Bu seçenek farklı işletim sistemlerinde farklı şekillerde olabilir. Örneğin, Windows‘da “Uygula” ve “Tamam” düğmelerini tıklayabilir ve MacOS‘da “Apply to enclosed items” seçeneğini tıklayabilirsiniz.

Salt Okunur Kişi Silme

Telefondan salt okunur kişi silme için birincil kişi silinmeli ya da uygulama kaldırılmalıdır. Çift olarak göründüğünden çıkan hatayı düzeltmek için iki kişiyi birleştir de yapılabilir. İphone cihazlardaki yinelenen kişileri silmek için kişiler simgesinden silinmek istenen kişiye dokunulur. Sağ üstte bulunan düzenleye girilir ve en alt kısımda bulunan kişiyi sil e onay verilir. Salt okunur kaldırma olarak da bilinen bu işlem Android cihazlar için daha farklı şekilde uygulanır. Eğer iphone cihazlarda kişi birleştirme yapılacaksa iCloud hesabına girilerek kişiler etkinleştirilir. Kişi silme ya da birleştirme işlemleri ayarlarda bulunan kişiler ve hesaplar kısmından yapılır.

Sıkça Sorulan Sorular?


Son Hat Artık Kullanılamıyor Ne Demek?
Birinin Rehberinde Kayıtlı Olduğumu Nasıl Anlarım 2023
Numara Değiştirince Eski Numara Ne Olur?
İphone Telefondaki Numaraları Sim Karta Aktarma

5/5 - (1 vote)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu