instagram izlenme hilesi
Nedir?

Son Hat Artık Kullanılamıyor Ne Demek?

Takipçi Satın Al

Son Hat Artık Kullanılamıyor Ne Demek? Zaman zaman telefonlarda görünen hata kodları kullanıcıların paniğe kapılmasına neden olabilir. Özellikle iphone cihazlar ile ilgili son hat artık kullanılamıyor ne demek sorusu sıklıkla sorulur. Bu uyarı genellikle telefon ilk etkinleştirildiğinde ve cihazla arama yapılmak istendiğinde görülür. Nadir de olsa günlük kullanım sırasında da ortaya çıkar. E-sim ile ilgili olduğu düşünülen bu durumun çözümü için farklı yöntemler uygulanır. Özellikle iphone xr, iphone xs ve max modellerinde bu soruna daha sık rastlanır. Sorun yaşanma olasılığını en aza indirmek için telefonun güncel olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ayrıca telefondaki arama kayıtlarını uzun süre boyunca saklamak da telefonun bir süre sonra hata vermesine neden olacaktır.İphone Son Hat Artık Kullanılamıyor Sorunu

İphone cihazlarında çift sim kart kullanım özelliğini etkinleştiren kullanıcılar zaman içerisinde son hat artık kullanılamıyor sorunu ile karşılaşabilirler. Bu durumu çözebilmek için telefonu güncelleme, kişileri bul özelliğini kapatma, ağ ayarlarını sıfırlama, telefonu kapatma ve telefonun çağrı ayarlarını temizleme gibi yöntemleri uygulayabilirler. Bunlar sonrasında telefonda boş yer açılacağından daha verimli kullanım sunacaktır.

İphone son hat artık kullanılamıyor soruna çözüm için denenen ilk yöntem telefonu güncellemek olacaktır. Genelde çoğu kullanıcı telefonunu güncellemeyi bir sonraki tarihlere erteler. Ancak erteleme son hat ve benzer sorunlara yol açabilir. Bunu önlemek için telefonun ayarlar kısmındaki genel sekmesinden yazılım güncellemesinin olup olmadığı kontrol edilir. Güncelleme sonrasında telefon yeniden başlatılır ve sorun hala devam ediyorsa farklı çözüm yolları uygulanır.

Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası İphone

Telefonlarda herhangi bir sorun olduğunda yapılacak en basit uygulama cihazı kapatıp yeniden başlatmaktır. Son hat artık kullanılamıyor hatası iphone sorunuhala devam ediyorsa cihazdaki çağrı kayıtları temizlenebilir. Bunun için telefonun uygulamalar bölümüne girilir ve en son kısmı açılır. Tüm çağrılar seçilir ve tümünü sil denir. Son verilerin hepsi silindikten sonra telefonda ciddi oranda yer açılacak ve daha etkin şekilde çalışmaya başlayacaktır. Eğer bu uygulamalardan herhangi biri işe yararsa telefonu servise götürmeye gerek kalmayacak, maddi açıdan tasarruf edilecektir.

Son Hat Artık Kullanılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Son hat artık kullanılamıyor kalan hattınızı kullanarak aramak ister misiniz uyarısı geldiğinde telefonunu arama geçmişini temizlemek gerekebilir. Buna alternatif olarak ağ ayarlarını sıfırlama ya da kişileri bul özelliğini kapatma yöntemleri denenebilir. Ağ ayarlarını sıfırlamak için telefondan mobil ayarlara girilir ve genel kategorisi açılır. Alt kısımda bulunan sıfırla seçeneğine basılır ve ayarları sıfırla talimatı verilir. Sıfırlama tamamlandıktan sonra hatanın devam edip etmediği kontrol edilir.

Ağ sıfırlama haricinde kişileri bul özelliği de kapatılabilir. Bunun için telefonun ayarlar kısmında bulunan iletişim kısmına girilir. Ardından kişileri bul özelliğine basılır ve devre dışı bırak seçeneği işaretlenir. Eğer yaşanan sorun hala devam ediyorsa sim kartı yeniden kurmak da işe yarayabilir. Sim kart telefondan çıkarılır ve tekrar takılır. Ayrıca telefon uçak moduna alınır ve birkaç saniye bekledikten sonra normal moda geçirilir.

Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası

İphone cihazların çift simli modellerinde daha fazla karşılaşılan son hat artık kullanılamıyor hatası ile karşılaşan kullanıcı sayısı fazladır. Bu aşamada uygulanacak telefonu yeniden başlatma, güncelleme, arama kayıtlarını temizleme, uçak moduna alma, sim kartı takıp çıkarma gibi yöntemlerden biri işe yarayacaktır. Söz konusu yöntemler doğru şekilde uygulandığında sonra kısa sürede ortadan kalkacak, telefon sorunsuz şekilde kullanılmaya devam edilecektir. E-sim teknolojisine dayanan bu hatalar ilk bakıldığında sıkıntılı bir süreci ifade etse de pratik bir şekilde sorun ortadan kaldırılacaktır.

Son Hat Artık Kullanılamıyor İphone 11

Telefonda çift sim özelliği etkinleştirilerek kullanılmaya başlandığında son hat artık kullanılamıyor iphone 11 hatası alınabilir. Yeni modellerde ortaya çıkan dijital sim özelliği kaynaklı olan bu sorun mesaj atarken ya da arama yaparken görülebilir. Sorunun çözümü için uygulanan yöntemleri sırasıyla denemek gerekir. Bu sıra şu şekildedir: telefonu güncellemek, yeniden başlatmak, arama günlüklerini temizlemek, kişi bul işaretini kaldırmak ve sim kartı yeniden takmak. Eğer uygulanan yöntemlere rağmen son hat artık kullanılamıyor uyarısı hala devam ederse apple care ile iletişim kurulabilir.

Türk Telekom Hat Resetleme Nedir ile İlgili Makale İçin Tıklayın.


Birinin Rehberinde Kayıtlı Olduğumu Nasıl Anlarım 2023
Numara Değiştirince Eski Numara Ne Olur?
İphone Telefondaki Numaraları Sim Karta Aktarma

3/5 - (2 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu