Pratik Bilgiler

Tivibu Kumanda Resetleme

Tivibu Kumanda Resetleme Nasıl Yapılır?. Kullanımı kolay olacak şekilde üretilen tivibu kumandası bazı durumlarda çalışmayabilir. Buna çözüm olması için tivibu kumanda resetleme işlemi yapmak gerekir. Kumanda çalışmadığında genellikle ilk olarak pilleri takılıp çıkarılır. Pil değişikliğine rağmen sorun hala devam ediyorsa adım adım resetleme yapılır.

Tivibu kumanda resetleme yapak için input ayarlarından gelen video bağlantısı, HDMI ya da SCART seçilir. Ardından sırasıyla tuşlardan 9, 9 ve 6 rakamlarına basılır. Daha sonra televizyon kumanda ışığı iki kere yanıp sönecek ve kumanda resetlenmiş olacaktır. Uygulama sırasında aşama aşama ilerlemeye dikkat etmek gerekir. Aksi halde işlem başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Eğer kumanda resetlemeye rağmen hala çalışmıyorsa başka bir sorun vardır ve profesyonel destek almak gerekebilir.

  • Input ayarlarına giriniz.
  • HDMI yada SCART seçiniz.
  • 9-9-6 rakamlarına basınız.
  • Kumanda ışığı iki kere yanıp sönecek.
  • Resetleme işlemi tamamlandı.

TV Kumandası Nasıl Resetlenir?

Televizyon izlemeyi daha keyifli hale getiren kumandalar kullanıcı hatası ya da benzer sebeplerle zaman zaman sorun yaratabilir. Bu gibi durumlarda tv kumandası resetleme adımları uygulanmalıdır. İlk olarak kumandanın pilleri çıkarılır ve daha sonra kumandanın üzerinde bulunan güç düğmesine üç saniye kadar basılı tutulur. Ardından kumandaya yeni piller takılır. Bu işlem ile kumanda fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

Akıllı kumanda resetleme için ise CODE ismindeki tuşa yaklaşık iki saniye basılı tutulur ve kırmızı ışık kesintisiz yanık kalana kadar basmaya devam edilir. Kumanda tuşlarından 0000 tuşlarına basıldığında kırmızı ışığın sönmesi gerekir. Kırmızı ışığın sönmesiyle birlikte resetleme işlemi sona erecektir. Tüm uygulamaları yapmaya rağmen kumanda ile ilgili sorun sürüyorsa Tivibu müşteri hizmetleri olan 444 5 375 numarasını aramak gerekir.

Tivibu Kumanda Resetleme-2

Tivibu Kumandasız Çalışır Mı?

Tivibu uygulamasını kumanda kullanmadan çalıştırmak mümkündür. Bunun için ilk olarak tivibu uygulaması açılır. Tivibu android ile uygulama arasında eşleştirme yapılarak sorunsuz kullanım sağlanır. İşlem için gerekli olan yazılım telefona indirilir ve bu yazılım telefondaki kumanda ile tivibuyu kontrol etmeyi sağlar. Telefon kumandası üzerinden tivibu içerisinde istenilen değişiklik yapılabilir.

Kumanda ile genellikle seç izle özelliği kullanılır. Bunun için tivibu smart uygulamasından ana ya da hızlı menüden seç izle kısmına gelinerek istenilen içerik açılabilir. İçeriklerin sayıca fazla olması sayesinde her kullanıcı tivibu da kendine uygun olanı hızlıca bulabilir.

TV Kumandası Nasıl Eşleştirilir?

Akıllı kumanda kullanılacağında televizyon ile kumanda arasında eşleşme yapmak gerekir. Bunun için uzaktan kumanda televizyona yöneltilir ve televizyon ekranına bağlantı gelene kadar aynı anda play/pause ile return tuşlarına basılı tutulur. Tuşlar bırakıldığında eşleşme son bulacaktır. Televizyon ekranında buna dair “eşleşme tamamlandı” uyarısı çıkacaktır. Eğer ilk etapta kumanda hiç çalışmıyorsa kumanda pili bitmiş ya da piller doğru takılmamış olabilir. Kumanda televizyona yaklaştırılıp tekrar denenmeli ve basılı ya da takılı kalan bir tuş olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Tivibu Aylık Ücreti Ne Kadar?

PAKET ADITARİFE FİYATI (VERGİLER DAHİL)KAMPANYALI FİYAT (İLK 6 AY)
Aile Paketi76,00 TL27,00 TL
Sinema Paketi88,00 TL39,00 TL
Spor Paketi88,00 TL44,00 TL
Süper Paket108,00 TL54,00 TL

Tivibu Kaç TV’ye Bağlanır?

PAKET ADIBAĞLANACAK CİHAZ SAYISI (KAÇ EKRAN)
Tivibu GO1 Adet
Tivibu Ev5 Adet

Sıkça Sorulan Sorular?


İninal İban Öğrenme

5/5 - (2 votes)

Ufku ARSLAN

Ben Ufku ARSLAN Sinop Doğumluyum. Üniversiteyi Giresun Üniversitesinde okudum. BilgeAdam Bilgi Teknolojileri Akademisi Web Grafik Tasarımı mezunuyum. İleri derecede grafik ve web konularına hakimim. Benim Hakkımda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız çekinmeden iletişim kurabilirsiniz :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Girmediğim site kalmadı çok teşekkür ederim tivibu kumanda resetlemesi çok iyi oldu sorun çözüldü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu