instagram izlenme hilesi
Genel

Kıbrıs Sigara Fiyatları 2023

Takipçi Satın Al

Kıbrıs sigara fiyatları 2023 Türkiye ile karşılaştırıldığında arada farklılıklar olabilir. Bu nedenle uygun olan sigara markaları belirlenen sınırlar dahilinde ziyaretçiler tarafından getirilebilir. Sigaraların satışı Ercan Havalimanı’nda bulunan Duty Free mağazalarından yapılır. Bazı ürünler için gümrük kısıtlamaları mevcuttur. Genellikle misafir yolcular için üç ya da dört şişe içki ve iki karton sigara alma hakkı bulunur. Bu gibi alkol ve sigara alışverişlerini yapmadan önce yasal sınırı öğrenmekte fayda vardır. Çoğu yolcu belirlenen güncel sigara fiyatlarına göre ürün seçecektir. Eğer sınır aşan bir sigara ya da içki alışverişi olursa uçağa biniş sırasında sıkıntı yaşanma olasılığı yüksektir. Türkiye’de sigara fiyatlarına zam yapılması nedeniyle Kıbrıs’tan sigara getirme talepleri daha da artmıştır.Güncel Kıbrıs Sigara Fiyatları 2023

Kıbrıs’ta yerli ve yabancıların en çok ilgi gösterdiği sigara markaları arasında Dunhill sigara, marlboro gold, benson &hedges gold, camel black box, lucky strike, rothmans, Winston classic, L&M, murattı, parliament, marlboro 100S, silcut purple 100S ve benson & hedges black gibi markalar vardır. Bu sigaraların fiyat aralığı 10,5 TL ile 12,5 TL arasındadır. Fiyatlar dönemler itibariyle farklılık gösterebilir. En uygun fiyatlara havalimanında bulunan free shop mağazalarından ulaşmak mümkündür. Kıbrıs sigara fiyatları 2023 yılı itibariyle genel olarak Türkiye’deki fiyatlardan daha uygundur. İki bölge arasında birkaç Türk lirası fark vardır.

Kıbrıs Sigara Fiyatları Ne Kadar? 🇨🇾

Gümrük Kanunu’nda yapılan güncel değişiklikler neticesinde ülkeye sigara girişi sınırlıdır. Bu sınırın sigarayla mücadele amaçlı koyulduğu ifade edilir. Kıbrıs için de geçerli olan sınırlamalara göre sigara satın almak gerekir. Kıbrıs sigara fiyatları uygun olduğu için Türkiye’ye dönüşte hem uygun hem de en çok tercih edilen sigara markaları tercih edilebilir. Benson & Hedges gold, silver ve black çeşitleri 12,24 Türk lirasından satışa sunulur. En uygun fiyatlı sigaralar ise 10,5 TL ile Camel Black Box ve 10,75 TL ile L&M markalı sigaralardır. Güncel tarifeye göre bu sigaralardan ülkeye iki karton sigara getirilebilir.

Dunhill12,50 TL
Benson & Hedges Gold12.25 TL
Marlboro Gold12,00 TL
Benson & Hedges Silver12,25 TL
Camel Black Box10,50 TL
Benson & Hedges Black12,25 TL
Silkcut Purple 100S11,00 TL
Marlboro 100S11,00 TL
Parliament12,50 TL
Murattı11,00 TL
L&M10,75 TL
Winston Classic11,00 TL
Rothmans12,00 TL
Lucky Strike11,00 TL

Kıbrıs Free Shop Sigara Fiyatları

Kıbrıs Free Shop‘lar, Kıbrıs’ın doğu kısmında yer alan Türk Cumhuriyeti’nde bulunan duty-free mağazalardır. Bu mağazalar, yerli ve yabancı turistlere Kıbrıs’ta vergi ödemeden alışveriş imkanı sunmaktadır. Kıbrıs Free Shop‘larında çeşitli ürünler satılmaktadır, ancak sigara özellikle popülerdir.

Kıbrıs’taki sigara fiyatları, sigara türüne ve miktarına göre değişebilmektedir. Örneğin, Kıbrıs Free Shop‘larında satılan sigara markaları arasında Marlboro, Dunhill, Lucky Strike ve daha birçok marka bulunmaktadır. Bu markaların fiyatları, Kıbrıs’taki vergi oranlarına ve satış yerine göre değişebilir.

Kıbrıs Sigara Fiyatları 2023 Güncel

Ancak, Kıbrıs’taki sigara fiyatları genellikle Avrupa ülkelerine göre daha düşüktür. Bu nedenle, Kıbrıs’ta sigara alışverişi yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler için Kıbrıs Free Shop‘ları cazip bir seçenek olabilir.

Kıbrıs Free Shop‘ları, Kıbrıs’ta bulunan havaalanları ve limanları gibi ulaşım noktalarında yer alır. Bu mağazalarda satılan ürünlerin çoğu, Kıbrıs’taki vergi oranlarından muaf olduğu için düşük fiyatlıdır. Bu nedenle, Kıbrıs’ta alışveriş yapmak isteyen turistler için Kıbrıs Free Shop‘ları önemli bir seçenektir.

Kıbrıs Sigara ve Alkol Vergileri

Türkiye’de alkol ve tütün ürünleri için alınan vergiler caydırıcı olması hedeflendiği için oldukça yüksektir. Kıbrıs’ta ise durum tam tersi olup vergi oranları son derece düşük belirlenir. Bu nedenle Kıbrıs’ı ziyaret eden vatandaşlar geri dönüşte sigara ve alkol satın alarak dönmek isterler. Kıbrıs vergi dairesi tarafından açıklanan rakamlara göre sigaradan alınan vergi yüzde yirmi olarak belirlenmiştir. Bu oran her türlü tütün ve mamul tütün yerine geçen maddeler için geçerlidir. Puro ve sigara ile alkollü içkiler de güncel vergi oranlarına tabiidir. Oranlar katma değer vergisi altında ürünlere uygulanır. Kıbrıs vergi dairesi resmi internet sitesinden güncel sigara vergi oranları ile ilgili bilgi alınabilir.

Kıbrıs’tan Getirilen Sigaraya Sınırlama

Gümrük Kanunu’nda yapılan güncellemelerle birlikte Kıbrıs sigara fiyatları 2023 ne kadar uygun olsa da ziyaretçiler belirlenen miktarlarda içki ve sigara getirebilecektir. Sınırlama kozmetik ürünleri, hediyelik eşyalar için de geçerlidir. Eski uygulamaya göre üç karton getirilebilen sigara artık iki karton olarak alınacaktır. İçki için ise önceden beş litre olan sınır üç litre şeklinde güncellenmiştir. Önceki düzenlemeye göre on şişe olan kozmetik ürün sayısı günümüzde beş adet olarak uygulanır. Dönemsel yapılan değişikliklerden dolayı Kıbrıs da dahil olmak üzere diğer ülkelerden ürün getirirken dikkatli olmak gerekir. Aksi takdirde güncel ceza uygulamalarına göre ülke kanunlarına uygun şekilde yolculara çeşitli yaptırımlar uygulanabilir.

Kıbrıs Sigara Fiyatları 2023 adlı makalemiz ilginizi çektiyse bize yorum yazarak yada iletişime geçerek bu tarz içeriklerin daha fazla gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular?


Kıbrıs Alkol Fiyatları

5/5 - (3 votes)
Bir Yorum
  1. kıbrısta yaşayan bu yüzden türkiyede yaşamak istemiyor galiba. sigara fiyatları ucuzsa her şey ucuzdur :)) biz miyiz yavru onlar mı belli değil :D

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu