Pratik Bilgiler

Paparadan İninale Para Gönderme

Paparadan İninale Para Gönderme Nasıl Yapılır?. Ön ödemeli alışveriş kartlarından biri olan papara kart internette alışveriş yapmayı daha güvenli hale getiren uygulamalar arasındadır. Kullanıcıların harcadıkça kazanmasını sağlayan bu kart ile en güvenli şekilde para alır ya da para gönderilebilir. Bankaya bağımlı olmadan üretilen bu kartı satın alırken beş lira ödenir ancak para sonradan karta iade edilir.

Papara ile benzer özelliklere sahip olan ininal kart ön ödemeli kartlardan biridir ve içine yüklenen bakiye kadar ödeme yapmayı sağlar. Banka kartı ve kredi kartının geçtiği her yerde kullanılabilen bu kart POS cihazları aracılığıyla okutulur. İninal karta para göndermek için ininal cüzdan uygulaması kullanılır ve para gönder menüsünden işlem yapılır.

Paparadan İninale Para Nasıl Gönderilir?

Papara kart ile yalnızca banka hesabına ya da başka bir papara kart hesabına para gönderilebilir. Papara para gönderme işlemleri ücretsiz olarak gerçekleşir. Diğer papara kullanıcılarına para gönderileceğinde para transferleri menüsünden para gönder adımına geçilir. Alıcıya ait papara numarası ya da cep telefonu numarası bilgileri yazılır. Banka hesabına para göndermek istendiğinde ise aynı şekilde para transferi ve para gönder menüleri kullanılır. Bu bölümde bulunan papara no/ IBAN kısımlarına girilir. Alıcı bankaya ve hesaba ait IBAN bilgileri yazılıp onaylandıktan sonra gönderim işlemi tamamlanır. Papara hesabına gönderim daha hızlı ve pratik olduğundan papara hesabı bulunmayan kişiler cep telefonu numarasını yazarak papara hesabı açmaya davet edilebilir. Hesap açıldığı andan itibaren para gönderimi yapılabilecektir.

İninal Karttan Nasıl Para Gönderilir?

Gün ya da saat derdi olmadan yapılabilen ininal karttan para transferi işlemi yüksek teknolojik imkanlar sayesinde gerçekleşir. Yeni nesil ödeme platformu olan ininal ile 7 gün 24 saat para gönderilebilir. Ücret ödemeden istenen an para göndermek için ininal cüzdan uygulaması kullanılır. Para transferleri istenilen bankaya yapılabilir. Uygulamada para transfer seçeneği işaretlendikten sonra EFT ya da havale yapılmak istenen kişinin ismi ve IBAN numarasını girmek gerekir. Transfer mesai saatleri içerisinde gerçekleşiyorsa tüm bankalara para gönderilir. Eğer mesai saatleri dışındaysa banka sayısı sınırlı olacaktır. Gönderilen para en fazla yirmi dakika içinde karşı hesaba geçecektir.

Sıkça Sorulan Sorular?

3/5 - (2 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu