instagram izlenme hilesi
Pratik Bilgiler

Windowsu Etkinleştirme Yazısını Kaldırma

Takipçi Satın Al

Windowsu Etkinleştirme Yazısını Kaldırma Nasıl Yapılır? Windows’un yüklü olduğu bilgisayarlarda sıklıkla denk gelinen uyarılardan biri Windowsu etkinleştirme yazısını kaldırma olacaktır. Bu uyarı genellikle ilgili Windows sürümüne uygun bir lisans bulunmuyorsa ya da Windows deneme sürümü kullanılıyorsa görünür. Ekranın sağ alt köşesinde Activate Windows ya da Windows’u etkinleştir şeklinde ortaya çıkar. Uyarıyı ekrandan kaldırmak için en uygun seçenek bir Windows lisansı satın almak ve bunu bilgisayarda aktif hale getirmektir. Bu işlem ile birlikte sorun ortadan kalkmış olacaktır. Fakat bu yöntem biraz maliyetli olacağından çoğu kullanıcı alternatif uygulamaların arayışına girer. Bu gibi durumlarda demo kullanan kişi sayısı artar. Demo kullanıp aynı zamanda bu etkinleştirme uyarısından kurtulmak mümkün olup bunun için farklı yöntemler uygulanabilir.Windowsu Etkinleştirme Yazısı Kaldırılmazsa Ne Olur?

Genellikle pek çok kullanıcı Windows’u etkinleştir uyarısı kaldırılmazsa ne olur diye merak eder. Ancak kullanıcıların büyük bir bölümü bunlarla ilgili tam bilgiye sahip olmadığından hataya maruz kalırlar. Bilgisayarda bu uyarının çıkması Windows sisteminin legal ve güncel olmadığını gösterir. Bu uyarı boyunca Windows ilgili bilgisayara güncelleme yollamaz. Bunun sonucunda ilgili cihazda güvenlik ve donanım ile ilgili işlemlerin tamamlanması gecikecektir. Bu da beraberinde bilgisayarda farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca bilgisayarda arka plan, renk ve tema değişikliği gibi işlemlerin yapılması engellenecektir. Ekrana gelen uyarıyı kaldırmak için en etkili ve kesin çözüm legal yolları tercih etmektir.

Kayıt Defteri Kullanarak Windows’u Etkinleştirme Yazısını Kaldırma

Bilgisayarda daha geniş çaplı değişiklikler yapmak için kayıt defteri kullanılır. Bu değişikliklerden biri windowsu etkileştirme uyarısının kaldırılmasıdır. Bu işlem için başlat üzerinde sağ tıklanarak çalıştır sekmesine girilir. Arama çubuğuna regedit yazılır ve enter tuşuna tıklanır. HKEY_CURRENT_USER yazan bölüm genişletilir ve önce denetim masası ve sonrasında masaüstü seçilir. PaintDesktopVersion yazılı kısım bulunarak üzerine çift tıklanır. Burada bulunan değer 1 yerine 0 olarak değiştirilir ve tamam butonuna tıklanır. Yapılan bu değişiklikler bilgisayar yeniden başladıktan sonra aktif hale gelecektir. Bu işlemin ardından bilgisayara sürekli gelen windows’u etkinleştir uyarısı kaldırılmış olacaktır.

Adım Adım Yapacağınız Sıralama

  • Başlat simgesine sağ tıklayın.
  • Çalıştır” butonuna tıklayın.
  • Ekrana gelen pencereye “regedit” yazın.
  • Açılan pencerede sol menüdeki klasörlerden aşağıdaki adımları takip edin.
  • HKEY_CURRENT_USER
  • Control Panel
  • Desktop
  • PaintDesktopVersion
  • Açılan penceredeki “1” değerini “0” olarak değiştiriyoruz.
  • Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Regedit ile Windows Etkinletirme Yazısını Kaldırma Resimli Anlatım

1. Başlat simgesine sağ tıklayarak “Çalıştır” diyoruz.

2. Açılan pencereye “regedit” yazıp tamam’a tıklıyoruz.

3. Açılan pencerede sırasıyla HKEY_CURRENT_USER > Control Panel > Desktop > PaintDesktopVersion adımlarını izliyoruz.

4. Açılan penceredeki “1” olan değeri “0” olarak değiştiriyoruz ve bilgisayarımıza reset atıyoruz.

5. Artık bilgisayarınızdaki Windows Etkinleştirme yazısından tamamen kurtulmuş olacaksınız.

Not Defteri İle Windows’u Etkinleştirme Yazısını Kaldırma

Windows’u etkileştir uyarısını kaldırmak için not defteri ile yapılan bir yöntem mevcuttur. Bunun için masaüstünde sağ tıklanarak boş bir not defteri açılır. Açılan not defterine aşağıda verdiğimiz kodları yapıştırıyoruz.

@echo off 
taskkill /F /IM explorer.exe 
explorer.exeB 

Daha sonra bu işlemin kalıcı hale gelmesi için veriler kaydet sekmesine tıklanarak kaydedilir. Daha sonra masaüstünde not defteri simgesine sağ tıklanır ve yeniden adlandır yapılarak ismi değiştirilir. İsim seçme konusu tercihe kalmıştır fakat ismin uzantısının .bat olması gerekir. Aksi halde yapılan düzenleme çalışmayacaktır. Bu tür değişiklikler yaparken uzantılara ekstra dikkat edilmelidir.

Ürün Anahtarı İle Windows’u Etkinleştir Yazısını Kaldırma

Ürün anahtarı ile bu Windows etkinleştir uyarısını kaldırabilmek için Microsoft’tan bir ürün anahtarı satın almış olmak gerekir. Alınan ürün anahtarını kullanmak için ise adım adım ilerlemek önemlidir. İlk olarak başlata tıklanır ve açılan sekmeden ayarlar kısmına girilir. Burada bulunan güncellemeler ve güvenlik isimli menü açılır. Solda bulunan aktivasyon sekmesine tıklanır ve ürün anahtarı değiştir seçeneği işaretlenir. Ürün anahtarı bölümüne 24 karakterli alfanümerik ürün anahtarı girilir ve ileri seçeneğine tıklanır. Kullanılan ürün anahtarı doğru ise bu durumda Windows’u etkinleştir uyarısı kalkmış olacaktır. Ekrana gelen bu uyarı kullanılan Windows sisteminin orijinal olmadığını gösterir ve belli bir ücret karşılığında lisanslama yapılması istenir.

Ürün Anahtarı ile Windows Etkinleştirme Yazısını Kaldırma Resimli Anlatım

1. Öncelikle başlat simgesine sağ tıklayıp “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz.

2. Daha sonra “Güncelleştirme ve Güvenlik” alanına tıklıyoruz.

3. Sol menüden “Etkinleştirme” alanına tıklıyoruz.

4. Ekranda açılan bölümden “Ürün anahtarını değiştir” alanına tıklıyoruz.

5. Açılan ekrandaki ürün anahtarı kısmına ürün anahtar bilgilerimizi yazıp işlemi tamamlıyoruz.

Windows 10 Pro Ürün Anahtarı

Dünya genelinde yayın olarak kullanılan Windows 10 Pro Ürün Anahtarı listesini aşağıda sizlere sunduk. CMD komut sistemi üzerinden kodları etkinleştirebilirsiniz.

VTNMT-2FMYP-QCY43-QR9VK-WTVCK
8N67H-M3CY9-QT7C4-2TR7M-TXYCV
TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
JNBH7-XXP42-7BRK8-6JVMT-XP9GM
KG7GX-6NJKH-Q9VT2-R7273-JTXGM

Not: Uygun fiyatlara Windows 10 Pro Ürün Anahtarı bulabilirsiniz internette ufak araştırmalar yaparak ucuza tedarik eden siteler mevcut güvenilirliğine emin olduğunuz yerlerden tedarik edebilirsiniz.

Windows 10 Enterprise Ürün Anahtarı

NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43

Windows 10 Home Ürün Anahtarı

Windows 10 Home Ürün Anahtarı genellikle ev kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği sürümdür.

YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7
6P99N-YF42M-TPGBG-9VMJP-YKHCF

Windows 10 Lisans Anahtarları Karışık Liste

NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR
6P99N-YF42M-TPGBG-9VMJP-YKHCF
334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT
KG7GX-6NJKH-Q9VT2-R7273-JTXGM
Windowsu Etkinleştirme Yazısını Kaldırma

Sıkça Sorulan Sorular?


Whatsapp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

5/5 - (3 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu