Genel

Eski Numarama Gelen Mesajları Görme

Eski Numarama Gelen Mesajları Görme İşlemi Nasıl Yapılır? Eski telefon numarasını yeni bir numara ile değiştiren kişiler zaman zaman bununla ilgili çeşitli sıkıntılar yaşayabilirler. Özellikle yeni bir telefona geçtikten sonra kullanıcıların eski numarama gelen mesajları görme talebi oldukça fazladır. Hem Android hem de iOS telefonlar için oluşan bu talep yeni teknolojik gelişmeler sayesinde karşılanabilir.

Mesajları görebilmenin birden fazla yöntemi olup numara sahipleri istedikleri yöntemi tercih edebilirler. Genellikle GSM operatörleri aracılığıyla eski numaraya ait verilere ulaşma yöntemi daha fazla kullanılır. GSM operatörleri arama kayıtları, kısa mesajlar ve diğer verileri depolayarak kullanıcı adına saklarlar. Bu sayede kat sahipleri ilgili GSM operatörüne ait müşteri hizmetlerini arayarak mesajları almak konusunda isteklerini dile getirebilirler. Hattın durumuna göre müşteri temsilcisi gerekli bilgileri numara sahibine aktaracaktır. Bunun için görüşmelerin numaranın resmi sahibi ile yapılması gerekebilir.

Gelen Mesajlarımı Göster

Önceden kullanılan telefon numarasına gelen mesajlarımı göster özelliğini kullanmak isteyen hat sahipleri yedeklemeye erişme yöntemini deneyebilirler. Numaraya ait Google yedeklerine erişmeden önce telefonu fabrika ayarlarına geri çevirmek gerekir. Bu sayede mesajlar doğrudan yüklenebilir hale gelir. Ancak telefonu sıfırlamadan önce mevcut verileri kontrol etmekte fayda vardır.

Android ve iOS telefonlar için sıfırlama işlemi farklılık gösterebilir. Android telefonlarda ayarlar kısmına gidilir ve sistem menüsü açılır. Daha sonra sırasıyla seçenekleri sıfırla- tüm verileri sil ve telefonu sıfırla sekmelerine onay verilir.

iPhone cihazlar için ise yedekleme işlemi iTunes aracılığıyla yapılabilir. Bütün Apple markalı cihazlarda iTunes mevcuttur. Bu özelliği kullanmak için iphone bilgisayara bağlanır ve iTunes başlatılır. Ardından telefon seçilir ve özete tıklanır. Son olarak yedeklemeyi geri yükle onayı verilir. Aynı yedekleme iCloud ile de yapılabilir.

Eski Numarama Gelen Mesajları Görme 2

Eski Numarama Gelen Mesajları Görme Turkcell

GSM operatörü fark etmeksizin eski telefon numarama gelen mesajları görme Turkcell ve diğer bütün hatlar için yapılabilir. Bu mesajlara ulaşmak için bilgisayardan ve telefondan uygulanacak yöntemler birbirinden farklıdır. Telefonun Google hesabına kayıtlı olması sorunun çözümüne katkıda bulunacaktır. Eğer kaydedilmediyse Google hesap sayfası açılır ve kişisel bilgiler bölümüne girilir. Telefon seçilir ve hem telefonun hem de hesabın güvenliğini sağlamak için kurtarma telefonu ekleme seçeneğine girilir. Açılan menüden ilişkili olan ülke işaretlenir ve telefon numarası yazılır.

Bazı kullanıcılar gelen mesajların eski telefon numarasına gitmesi ve yeni numaraya ulaşılamaması gibi durumlarla karşılaşabilirler. Bu durum sistemsel hata olarak kabul edilir. Gönderimin Turkcell tarafından durdurulması gerekir. Söz konusu sorunun çözümü için Turkcell müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmelidir. 0532 532 00 00 numarası aranarak operatöre ait yetkili müşteri temsilcileri ile irtibat kurulabilir.

Kapalı Hatta Gelen Mesajları Görme

Normal olarak manuel kapatılmış telefonlarda mesajlar ve aramalar cihaz açıldıktan sonra tekrar görülebilir. Ancak hat kapanmışsa kapalı hatta gelen mesajları görme amacı olan kişilerin farklı yöntemler denemeleri gerekebilir. Ancak bu yöntemler yasal açıdan sıkıntılı olacağı için kapanmış hatta gelen mesajları görmenin resmi bir yolu yoktur. Bu mesajları görebilmenin en iyi seçeneği hattı tekrar kullanıma açtırmaktır. Böylece gelen mesajlar ve aramalar görünmeye başlayacaktır.

Kapanmış olan bir hatta mesaj gönderilmek istendiğinde telefona uyarı gelecektir Genellikle devre dışı olan numaraya iletilmedi hatası alınır. Mesajların iletilebilmesi için alıcı ve kullanıcı hatlarının aktif olması gerekir. Kapanmış olan hatta arama yapıldığında da telesekreter uyarısı alınacaktır. Hat tekrar açılmadığı sürece bu hatta arama yapmak ya da mesaj göndermek mümkün olmayacaktır.

Eski Numarama Gelen Mesajları Görme 3

Eski Numara Gelen Mesajları Görme Vodafone

Hat sahipleri farklı platformlardan mesaj gönderebilirler. SMS mesajları, whatsapp mesajları, gmail mesajları ve sosyal medya mesajları en sık kullanılan iletişim şekilleri arasında yer alır. Eski numaraya gelen mesajları görme Vodafone operatörü için yapılacağında öncelikle mesajın hangi platformdan gönderilmiş olduğuna bakılır ve ardından uygun olan yöntem seçilir.

Farklı yazılımlar ve araçlarla mesajları görmek mümkündür. Özellikle sms mesajları ile ilgili talep daha fazladır. İlerleyen dönemlerde mesajları tekrar görebilmek için gelişmiş özelliklere sahip bir telefon yedekleme programı kullanılabilir. Ancak bu tür programlarda zararlı yazılımlar olabileceğinden program seçimi dikkatli yapılmalıdır. Uygulama seçeneklerine Android telefonlar için Google Play Store, iOS cihazlar için ise App Store üzerinden ulaşılabilir.

Gizli Numaradan Mesaj Atma ile İlgili Makale İçin Tıklayın.

5/5 - (2 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu