instagram izlenme hilesi
Pratik Bilgiler

Gizli Numaradan Mesaj Atma

Takipçi Satın Al

Gizli Numaradan Mesaj Atma Nasıl Yapılır? sorusuna gelecek olursak çeşitli sebeplerden dolayı gizli numaradan mesaj atmak isteyen kullanıcılar olabilir. Bu gibi durumlarda önceden bağlı bulunan operatörün kullanıcı ayarlarında işlem yapılırken günümüzdeki uygulama daha farklıdır. Kullanıcıların yanlış kullanımı sebebiyle bu ayar değişikliği özelliği operatörler tarafından iptal edilmiştir. Bu düzenleme ile gizli mesaj atma, numarayı gizleyerek mesaj gönderme, gizli arama gibi özellikler kullanılamaz hale gelmiştir.

Gelişen teknolojik olanakların kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt vermeyi planladığı düşünüldüğünde değişen özelliklere alternatif olarak yeni yöntemler ortaya çıkmıştır. Bu amaçla gizli numaradan mesaj atma amacıyla uygulamalar geliştirilmiştir. Uygulamalar hem kolayca kullanılabilir hem de kimliği tamamen gizleyerek güvenlik ihlali oluşturmaz. Gönderilen mesaja rağmen mesajı alan kişi göndericinin kimliğini ve bilgileri tespit edemez.Gizli Numaradan Nasıl Mesaj Atılır?

Gizli numaradan mesaj atmak için bu işleme özel olarak hazırlanmış uygulamaları kullanmak gerekir. Seçilen uygulama akıllı telefona indirilir. Uygulamanın gerekli bilgilere erişebilmesi için izinler aktif hale getirilmelidir. Daha sonra telefonun mesajlar bölümüne girilir ve mesaj gönderilecek olan kişinin numarası ilgili bölüme yazılır. Ardından mesaj metni doldurulur ve eğer varsa medya görüntüsü mesaja eklenir. Uygulamanın mesajda numarayı gizleyebilmesi için gizle bölümü önceden aktif hale getirilmelidir. Tüm bu aşamalar tamamlandıktan sonra mesaj gönder seçeneğine basılarak mesajın istenen numaraya gönderilmesi sağlanır. Gönderilen mesaj operatörde yapılan tarife ve paket üzerinden ücretlendirilecektir.

Vodafone’da Gizli Numaradan Mesaj Atma

Numara görünmeden Vodafone’dan numara gizleyerek mesaj atmak mümkündür. Bazı kullanıcılara bu hizmet özel mesaj kampanyası şeklinde de gönderilir. Buna göre gönderim yapılacak olan numarayı yazıp bir boşluk bırakıp gönderilecek mesajı yazıp 4688’e mesaj yollanabilir. Gönderilen mesajda göndericiye ait herhangi bir bilgi yer almaz. Mesajın ücretlendirme tutarı ise o dönemin ücret tarifesine göre farklılık gösterebilir. Kullanıcılar bu tür hizmetlerin iyi amaçlı kullanılması konusunda sıklıkla uyarılırlar. İstisnai durumlarda operatör kimliği açıklama hakkına sahiptir. Özellikle resmi kurumlar Vodafone ile iletişim kurduğunda gizlenen numara paylaşıma açık hale gelebilir. Bu tür durumlarda kullanıcılara yapılan düzenleme ile ilgili bilgi verilecektir.

İphone Gizli Numaradan Mesaj Atma

İphone cihazlarda Apple Store haricinde yerlerden uygulama indirmek mümkün değildir. Bu nedenle numara gizlemek için hazırlamış uygulamaların hepsi bu cihazlarda kullanılmayabilir. Numara gizlemek için telefonun kendi sisteminde geliştirilmiş özelliklerden yararlanmak gerekir. Numara ve iletişim bilgisi gizlemek için Görünmez Mürekkep isimli özellik kullanılabilir. Bu özellik ile karşı numaraya numara gizli şekilde mesaj gönderilebilir.

Gizli numara ile mesaj göndermek için İphone telefonun mesaj kısmına girilir. Yeni mesaj oluşturma sayfası açılır ve iletilmek istenen mesaj, görsel ya da video mesaja eklenir. Gizlenen mesajı göndermek için ekranda bulunan mavi oka basılı tutulur ve açılan seçeneklerden görünmez mürekkeple gönder olana basılır. Ayar yapıldıktan sonra mesaj gönder seçeneği olan mavi oka dokunulur ve bu talimatla mesaj yazılan numaraya gizli kimlik ile iletilir.

Numara Gizleyerek Mesaj Gönderme

Numara gizleyerek mesaj gönderme kişi bilgilerinin ve güvenliğinin korunmasını sağlar. Bu amaçla oluşturulmuş numara gizleme uygulamaları genellikle Android temelli cihazlar için hazırlanmıştır. iOS kullanıcıları için hazırlanan uygulama sayısı daha sınırlıdır. Genellikle tüm uygulamalar ücretsiz olarak kullanılır. Ancak bunun istisnai halleri de mevcuttur. Kullanımı kolay ve hızlı olacak şekilde tasarlanan bu uygulamalar kullanıcılardan ek bir ücret talep etmezler, yaptırımda bulunmazlar. Bu sayede isteyen herkes numarasını gizleyerek karşı tarafa mesaj gönderebilir. Burada önemli olan nokta güvenli ve gerçekten numarayı göndererek karşı tarafa mesaj atacak doğru uygulamayı tercih etmektir.

Gizli Numaradan Mesaj Gönderme Uygulamaları

Gizli numara ile mesaj göndermek için geliştirilen farklı uygulamalar vardır. Anonim mesaj gönderme uygulamaları herkes tarafından kullanılabilir ve herhangi bir sınırlaması yoktur. Günümüzde en çok tercih edilen uygulamalar arasında SendAnonymousSMS, Co, Sharpmail, Tex Me gibi uygulamalar yer alır. Bu tür uygulamaları kullanırken mesaj sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir. Uygulamada gönderilen mesajlarda gönderici bilgilerine hiçbir şekilde yer verilmez. Gerekli izinler verildiği takdirde kullanıcının IP adresi ve konum bilgileri paylaşılabilir. Ücretsiz gönderme ve ücretlendirme durumu tercih edilen uygulamaya göre farklılık gösterebilir. İndirme sayfasında her uygulamaya ilişkin bu tür detaylı bilgiler açıkça ifade edilir.

Eski Numarama Gelen Mesajları Görme ile İlgili Makale İçin Tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular?


Gürcistan iPhone Fiyatları

5/5 - (2 votes)
2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu