Genel

Google Meet Nedir? Tanıyalım Ve Keşfedelim

Google Meet Nedir? Büyük küçük fark etmeden, kurmuş olduğunuz şirketinizin çok daha iyi yerlere gelmesini istiyorsanız şirketinizi müşterilerinize karşı çok daha profesyonel göstermek adına Google Workspace ile gizli bir ortaklık yapabilirsiniz. Birbirinden güzel uygulamalar ile hayatınızı kolaylaştıran Google Workspace uygulanmalarından biri olan Google Meet uygulaması hakkında merak ettiklerinizi sizlerle paylaşacağız.

Diğer uygulamalar için ise web sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Google Meet toplantı oluşturma nasıl yapılır? Sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Dilerseniz çok daha detayına indiğimiz ikinci başlığımızı birlikte inceleyebiliriz.

Toplantıyı Google Meet İle Nasıl Yapabilirim?

Sizlere Google Workspace ile tanıştırmamızın ardından, birbirinden kullanışlı ve hayat kurtaran uygulanmalarından biri olan Google Meet hakkında da çok daha fazla bilgi vermeye geldik. Google’ın üstün güvenliği ve kalitesi ile tasarlanan Google Meet uygulamasını gönül rahatlığı ike tercih edebilirsiniz. İş odaklı video konferans uygulaması olarak kullanılan Google Meet iki şekilde kullanıma açılabilir. Dilerseniz Google Meet ile toplantı nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

  • Kişisel Gmail Hesabı: Ücret talep edilmeden dilediğiniz video konferans görüşmesini yapabileceğiniz uygulama olan Google Meet kurulumlarından bir tanesi kişisel Gmail hesabınız ike yapmış olduğunuz kayıt olmaktadır. En gazla 100 katılımcı ile aynı anda görüşme sağlayabileceksiniz. Üstelik 1 saat kadar uzun bir süre kesintisiz konulma sağlayacaktır. Tekli görüşmelerde ise bu süre 24 saate uzatılmaktadır.
  •  Kurumsal Gmail Hesabı: Kurumsal Gmail hesabınız ile oturumu aktifleştirdiğinizde çok daha özellikli bir Google Meet ile karşılaşabilirsiniz. Toplantılarınızı sınırsız hale getirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Business Plus ya da Enterprise gibi uygulama içi seçenekleri satın alabilirsiniz.

Google Meet Kullanımı Nasıldır?

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere iki çeşit kullanımı mevcuttur. Bunlardan biri kişisel Gmail hesabı ile yapılan kullanım, diğeri ise kurumsal Gmail hesabı ile yapılan kullanım olmaktadır. Dilerseniz kurulumunu nasıl yapacağınızdan bahsettiğimiz başlığımıza birlikte göz atabiliriz.

Nasıl İndirilir Google Meet?

  • Bilgisayar: Bilgisayarınızı aktif hale getirerek herhangi bir web tarayıcısına girmeniz ve arama motoruna “meet.google.com” yazarak aratmanız yeterli olacaktır. Ardından önünüze çıkan sayfadaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.
  • Telefon ya da Tablet: Android cihazlarınızda Google Store, İOS cihazlarınızda App Store uygulamasını açarak arama motoruna Google Meet yazmanız yeterli olacaktır. İndirme işleminin tamamlanmasının ardından kurulumunu yaparak etkinleştirebilirsiniz.

Google Meet İle Görüntülü Konuşma Nasıl Başlatılır?

Google Meet’i kullanacağınız herhangi bir akıllı cihaza yüklemenizin ardından kurulumu için ister kurumsal ister kişisel Gmail adresinizi yazarak hesap kurumu yapmanız yeterli olacaktır. Ardından “yeni toplantı oluştur” sekmesine tıklayarak toplantı hakkında tüm detayları ekleyip seçmiş olduğunuz kişilere toplantının adını, konusunu, tarihini ve saatini bildirim olarak gönderebilirsiniz.

Gizlilik Ve Güvenlik

Gizlilik ve güvenlik politikası tamamıyla sizlerin güveni üzerine Google tarafından sunulmaktadır. Google güvencesi ve altyapısı ile düzenlenen Google Meet uygulamasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Google Meet ile toplantılarınız çok daha güvende olacaktır.

Google Smart Lock Kapatma ile İlgili Makale İçin Tıklayın.

5/5 - (1 vote)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu