Genel

Snapchat Bildirim Gitmeden SS Alma

Snapchat Bildirim Gitmeden SS Alma Nasıl Yapılır? Anlık bir mesajlaşma uygulaması olan snapchat ülkemizde yaygın olarak kullanılır. Yediden yetmişe herkes tarafından kullanılan bu sosyal medya uygulaması kullanıcılara video ve fotoğraf çekebilme imkanı sunar. Uygulamanın en belirgin özelliklerinden biri karşı tarafa gönderilen mesajların belli bir süre görünmesidir. 2011 yılından bu yana aktif olarak kullanılan snapchat özellikle 13 yaş ve üzerindeki kullanıcılar içindir. Yapılan paylaşımlar kısa süreli olduğundan bazen ekran resmi almak istenebilir. Bu tür durumlarda snapchat bildirim gitmeden SS alma yöntemleri merak edilir.

Snapchat uygulamasında normal koşullarda ekran resmi alındığında karşı tarafa bildirim gidecektir. Bu bildirim stalk yapan kullanıcılar için memnun edici olmadığından alternatif çözüm yolları aranır. Yalnızda kullanıcı konumlarının en son ne zaman göründüğünü gösteren ve sohbet başlatmayı sağlayan bitmojilere dokunulduğunda arkadaşlara herhangi bir bildirim gitmeyecektir. Bu tür püf noktaları bilmek uygulamayı daha verimli şekilde kullanmayı sağlayacaktır. İsteyen kullanıcılar bildirimleri kapatma özelliğinden yararlanabilirler. Bunun için ilk olarak sohbet ekranı açılır. Daha sonra arkadaşın adı basılı tutulur ve sohbet ayarlarına girilir. Ardından mesaj bildirimleri kapatılabilir.

Snapchat Ekran Görüntüsü Alma

Snapchat uygulamasında ekran görüntüsü almanın farklı alternatifleri vardır. Bunlar içerisinde en etkili yollardan biri değişik bir telefon kullanmaktır. İşe yarayan bu yöntem için ilgili ekran resmi açılır ve diğer telefonla bunun fotoğrafı çekilir. İlk bakışta basit gibi görünse de bu uygulama son derece etkilidir. Görüntüyü net şekilde yakalamak için elleri titretmeden cihazları sabit tutmak gerekir. Aksi halde ekran görüntüsü net olmayacaktır.

Snapchat ekran görüntüsü alma amacında olanlar karşı tarafa bunun bildirim şeklinde gittiğini unutmamalıdır. Paylaşılan fotoğraf ya da videoyu açan kişiler liste şeklinde görüntülenenler sayfasında gösterilir. Bu içeriği ekran resmi alanlar ise ekstra olarak yeşil renk ile vurgulanır. Eğer ekran görüntüsü sesli olarak alınmışsa bu durumda renk mor olacaktır. Resmi görüntüleyenler kısmında çift ok olması ise kullanıcının ekran görüntüsünü ses olmadan aldığı anlamına gelir. Fotoğrafa dokunup liste yukarı doğru kaydırıldığında bu tür renklerin ve simgelerin olup olmadığı rahatça kontrol edilebilir.

Snapchat Bildirim Gitmeden SS Alma 2

Snapchat SS Alma

Snapchat ile kullanıcılar birbirlerine kısa süreli anlık fotoğraf ve videolar gönderebilirler. Gönderilerin süreyle sınırlı olması kullanıcıların kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Ancak farklı yöntemlerle ekran görüntüsü karşı tarafa bildirim gitmeden alınabilir. Örneğin iOS kullanıcılarına özgü olan ekran kaydı alma özelliği ile bildirimsiz şekilde snapchat SS alma işlemi yapılabilir. Bu özellik Android 10 ve sonrası sürüm kullanan bazı cihazlarda da vardır.

Android cihazlarda snapchat uygulaması için ekran görüntüsü alınmak istendiğinde bunu gizlice yapmak mümkündür. Bunun için istenen snap açılıp ardından kontrol paneli ile işlem yapılabilir. Snap ekranı yukarıdan aşağı doğru çekilir ve kontrol paneline erişim sağlanır. Daha sonra ekran kaydedici işlevi seçilir. Kaydet seçeneğine dokunulur ve geri sayım başlar. Sayımın tamamlanması ile ekran kaydı alınır. Tüm kayıtlar telefonun galeri kısmına kaydedilir. Durdur simgesine dokunulduğunda kayıt tamamlanmış olur.

Bu geçici çözüm aktif kullanılmakta olup işlem sonrasında ekran görüntüsü uyarısı alınmayacaktır. Ekran kaydı alma işlemi iOS cihazlarda da kullanılabilir. Ana ekran yukarıdan aşağı kaydırıldığında sol alt köşede bulunan ekran kaydı düğmesine basılır ve kayıt işlemi başlatılır. Kayıt istenen süre boyunca devam ettirilir. Tamamlandıktan sonra kaydedilen görüntü ya da videoya galeriden ulaşılabilir.

Snapchat SS Hakkında

Snapchat uygulaması gizliliğe yüksek önem veren uygulamalardan biridir. Kullanıcıların ekran görüntüsü alamaması için uygulama sürekli güncellenmekte ve mevcut yöntemlerin işe yaramaması amaçlanmaktadır. Önceden uçak modunu açma, oturumu kapatma ve ön belleği temizleme gibi işlemler bildirim gitmeden snapchat ss alma işleminin başarıyla sonuçlanmasını sağlıyordu. Ancak yeni güncellemeler ile bu tür yöntemler artık işe yaramaz hale gelmiştir. Bu nedenle kullanıcılar alternatif yöntemler arayışına girmiştir. Yeni yöntemlerin bildirim gönderip göndermediğini önce başka bir telefonda kontrol etmekte fayda vardır.

İkinci bir telefon ya da tablet kullanmak bildirim gitmeden ekran görüntüsü almanın en garanti yöntemlerinden biridir. Diğer cihazdan görüntü alındığında görüntü kalitesi biraz düşük olsa da işe yarar kayıtlar elde edilebilecektir. Uygulamaya ne kadar güncelleme gelirse gelsin en etkili çözüm yolu her zaman bu olacaktır.

Snapchat Ekran Kaydı Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Güvenlik açığı oluşmamasını önlemek için snapchat uygulamasından ekran kaydı alındığında bildirim gönderilir. Dolayısıyla snapchat ekran kaydı alınca bildirim gidiyor mu diye merak edenler için cevap evet olacaktır. Paylaşılan her hikaye yalnızca bir gün boyunca diğer kullanıcılara görünecektir. Alınan ekran görüntüsü ile bu hikayeler süresiz hale gelecektir. Yabancı kullanıcıların hikayelerine bakarken bu tür detaylara dikkat etmek gerekir.

Bazı kullanıcılar Google Asistan kullanarak ekran görüntüsü almayı tercih edebilir. Bunun için cihazın Google Asistanı desteklemesi gerekir. Kaydedilmek istenen görüntü anlık olabileceğinden ss alma öncesinde birkaç kere pratik yapmakta fayda vardır. Google Asistanı kullanmak için “Ok Google” denilerek asistan açılabilir. Nasıl yardımcı olabileceğini sorduğunda asistana ekran görüntüsü al talimatı verilir. Bu işlem ile alınan görüntü doğrudan galeriye gitmeyecektir. Skype, Gmail gibi uygulamalar ile paylaşılabilir veya Google fotoğraflara eklenebilir. Bu tür uygulamalar ile paylaşabilmek için önceden kullanıcı hesabının açılmış olması gerekir.

Snapchat Hikaye SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Snapchat kullanıcı yorumları incelendiğinde pek çok kişinin snapchat hikaye ss alınca bildirim gidiyor mu sorusuna cevap aradığı görülür. Uygulamanın bildirim gönderilmesi ile adından sıklıkla söz ettiği belirtilir. Eskiden kullanılan önbellek temizleme ile bildirim gitmediği ifade edilir. Bu yönteme göre önce telefonun internet bağlantısı kesilir ve uçak moduna alınır, ardından önbellekteki veriler temizlenirdi. Bu sayede uygulamada tekrar oturum açılıp çevrimiçi olunduğunda etkinlik kaydı alınmamış olacaktı. Ancak yeni güncellemeler ile ne olursa olsun bu işlem sonucunda karşı tarafa bildirim gönderilir hale gelmiştir. Güncellemeler ile Snapchat bu yöntem ile oluşan açığı kapatmıştır.

Snapchat uygulamasında olan bildirim gitme özelliğinin diğer sosyal medya uygulamalarında olup olmadığı merak edilir. Özellikle hikaye paylaşma özelliği bulunan İnstagram uygulamasının da kullanıcılara bu tarz bildirimler gönderdiği düşünülür. Ancak İnstagram için henüz böyle bir durum söz konusu değildir. Dünya çapında geniş kullanıcı kitlesine sahip olan bu uygulamalar kullanıcı güvenliği için farklı yöntemler denemeye devam etmektedir.

Snapchat Bildirim Gitmeden SS Alma 3

Snapchat Sohbette Kaydedildi Ne Demek?

Snapchat üzerinde mesajlara her zaman ulaşabilmek için kaydetme özelliği aktif olarak kullanılabilir. Kaydedilen mesajlar daha sonra istenilen zaman açılıp okunabilir. Normal koşullarda kullanıcı sohbet ekranını kapandığı anda tüm mesajlar silinir. Yani snapchat diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi mesajları saklamayacaktır. Bazı kullanıcılar arkadaşları ile önemli konuşmalar yapabilir. Bu tür durumlarda snapchat sohbette kaydedildi ne demek sorusunun yanıtını bilmeleri işe yarayacaktır. Ancak kaydetme işleminin yalnızca yirmi dört saat için yapıldığını unutmamak gerekir. Sohbet kaydetme ya da silinen mesajları geri alma için farklı yöntemler denemek mümkündür.

Snapchat içindeki mesajları kaydetmek için uygulamanın son sürüm olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ardından uygulamada sohbet bölümü açılır ve kaydedilmek istenen arkadaş konuşmasına girilir. Sol üst kısımda bulunan avatara dokunulur ve gelen ekrandan arkadaşın konumu girilir. Sağ üstte bulunan üç noktaya tıklanır ve sohbetleri sil butonuna basılır. Bu kısımda izlenmeden 24 saat sonra ve izlemeden sonra olmak üzere kullanıcıya iki farklı seçenek sunulur. Mesajı saklamak için izlemeden 24 saat sonra seçeneğini tercih etmek gerekir.

Mesajları saklamak için ikinci bir yöntem daha vardır. Sohbetteki konuşmaların üzerine basılı tutup diğer seçeneğine tıklanır. Daha sonra sohbetin ne zaman silineceği ile ilgili ekran açılır. Buradan her kullanıcı kendine uygun olan seçeneği işaretler ve onay verir. Bu süre içerisinde mesajlar uygulamada saklanıyor olacaktır.

Snapchat Bildirim Gitmeden SS Alma başlıklı içeriğimiz ilginizi çekti ve daha fazla bu tarzda içerikler istiyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Snapchatte Engellendiğimi Nasıl Anlarım ile İlgili İçerik İçin Tıklayın.

Oyla post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu