instagram izlenme hilesi
Genel

Telegramda Karşı Tarafta Ekli Olduğumu Nasıl Anlarım?

Takipçi Satın Al

Telegramda Karşı Tarafta Ekli Olduğumu Nasıl Anlarım? Giderek popüler hale gelen telegram uygulaması insanların özel olarak kullandıkları mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bu uygulamada ekli olan kişilerin isimleri rehberde bulunan isimlere göre farklılık gösterebilir. Kişinin kayıt olup olmama durumu kullanıcılar tarafından merak edilir. Bu nedenle telegramda karşı tarafta ekli olduğumu nasıl anlarım sorusuna yanıt aranır. Uygulamanın yapısına göre bir kişi telegram uygulamasına katıldığında o kişinin kayıtlı olduğu telegram kullanıcılarına bildirim gönderilir. Telegram uygulamasını indirip hesao oluşturma kısmı tamamlandıktan sonra telefonda kayıtlı olan numaralara telegrama katıldı şeklinde bilgi gider. Bu bildirim otomatik olarak gönderilir ve bunu kaldırmanın bir yolu yoktur. Eğer bu bildirim geliyorsa o kişinin karşı tarafın numarasını eklediği ortaya çıkar. Ekli olup olmadığını anlamak için uygulanacak farklı yöntemler de vardır.

Eğer bir kişinin karşı tarafta ekli olup olmadığını merak ediyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Telegram uygulamasını açın ve kişinin adını arayın.
 • Kişinin adına tıklayın ve profil sayfasına gidin.
 • Eğer kişi karşı tarafta ekli ise, profil fotoğrafı ve diğer bilgiler görünecektir. Eğer kişi karşı tarafta ekli değilse, profil fotoğrafı ve diğer bilgiler görünmeyecektir ve “Bu kullanıcıyı bulamadık” gibi bir mesaj görünecektir.

Eğer bir kişi karşı tarafta ekli değilse, o kişiyle iletişim kurmak istediğinizde, kişinin Telegram kullanıcı adını veya telefon numarasını girmeniz gerekir. Bu sayede kişiyle iletişim kurmaya başlayabilirsiniz.Karşı Tarafta Numaram Yoksa Nasıl Anlarım?

Popüler uygulama olan whatsapp da karşı tarafta numaram yoksa nasıl anlarım sorusunun cevabı kullanıcıların merak ettiği konular arasındadır. Whatsapp benzeri olan telegram uygulaması için de geçerli olan bu durumu anlayabilmek için kullanıcılar uygulamanın ayarlar kısmından düzenleme yapabilirler. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra gizlilik ve güvenlik sekmesinden aktiviteleri görebilecek kişiler düzenlenebilir.

Kullanıcılar telegramda bulunan bir kişiyi aramak istediklerinde eğer arama direkt olarak kapanıyorsa bu durum o kişinin engellenmiş olduğunu gösterir. Bu tür ilave özellikleri bilmek uygulamanın daha verimli şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Örneğin son görülme yakınlarda şeklinde görülüyorsa bu ifade 1 saniye ile 3 gün arasını ifade edecektir.

Telegramda Birinin Beni Sildiğini Nasıl Anlarım?

Telegram’da birinin sizi sildiğini kesin olarak anlamanız zordur. Ancak bazı işaretler şunlar olabilir:

 1. Profil fotoğrafı ve durum güncellemeleri görünmüyor.
 2. Mesajlarınız artık iletilmiyor.
 3. “Son görülme” bilgisi kayboldu.
 4. Ortak bir grupta görünmezsiniz.

Ancak bu işaretler kesin kanıt değildir ve mahremiyete saygı göstermek önemlidir. Kendinizi değerli hissedin!

Telegramda Karşı Tarafta Numaram Yoksa Nasıl Anlarım?

Telegram’da karşı tarafta numaranızın olup olmadığını kesin olarak anlamanız mümkün değildir. Telegram, kullanıcıların numaralarını birbirlerine göstermeden iletişim kurmalarına izin veren bir mesajlaşma platformudur. Bu nedenle, karşı tarafın numaranızı görmesi veya sizin onun numaranızı görmesi ancak her iki tarafın da birbirleriyle iletişim kurması durumunda gerçekleşir.

Ancak, bazı durumlarda karşı tarafta numaranızın olup olmadığı hakkında bazı ipuçları bulunabilir:

 1. Karşı taraf size mesaj atmadıysa: Eğer karşı taraf size mesaj atmamışsa, numaranızın olup olmadığını anlayamazsınız. Çünkü size mesaj atan kişiler ancak numaranızı görebilir.
 2. Ortak bir grupta yer almıyorsanız: Eğer karşı taraf ile aynı grupta değilseniz ve size mesaj atmamışsa, numaranızı görmesi mümkün olmaz.
 3. Profil resminiz ve kullanıcı adınız açık değilse: Profil resminiz ve kullanıcı adınızı herkese açık hale getirmediyseniz, karşı tarafın numaranızı görmesi daha zor olacaktır.

Unutmayın ki Telegram, kullanıcıların mahremiyetine önem veren bir platformdur ve numaraları özel tutmaya yönelik olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle, numaranızın kimler tarafından görüldüğünü kontrol etmek için ekstra adımlar atmanız gerekir ve bazı durumlarda bunun mümkün olmayabilir.

Bir Kişinin Rehberinde Kayıtlı Olduğumu Nasıl Anlarım?

Farklı sebeplerden dolayı numara silme işlemi yapılabilir. Bu tür durumların varlığını öğrenmek adına bir kişinin rehberinde kayıtlı olduğumu nasıl anlarım sorusuna yanıt aramak gerekir. Bunu anlamanın en etkili yollarından biri whatsapp uygulamasını kullanmaktır. O kullanıcıya ait whatsapp fotoğrafı ve son görülme saati gibi bilgiler görünüyorsa bunlar numaranın ekli olduğunu gösterir. Ancak kullanıcı son görülmesini ve profil fotoğrafını herkese açık olacak şekilde ayarlamışsa bu özellikler işe yaramayabilir. Doğru bilgiye ulaşmak için başka bir telefondan kontrol etmek de gerekir. Eğer aynı durum o telefonda da geçerliyse sıkıntı yok demektir. Bunu anlamak için özel olarak geliştirilmiş uygulamalar da vardır. Fakat bunları kullanmak güvenlik açısından sıkıntı yaratabilir. Ücretsiz olan uygulamaları indirirken her zaman dikkatli olmak gerekir.

Karşı Tarafın Rehberinde Kayıtlı Mıyım?

Kullanıcılar karşı tarafından rehberinde kayıtlı mıyım diye merak ettiklerinde whatsapp uygulamasının bir özelliğinden yararlanabilirler. Bunu anlamak için whatsapp uygulaması indirilerek giriş yapılır ve sohbet kısmına girilir. Ardından bir kişi seçilir ve seçilen kişi ile birlikte toplu mesaja girilir. Herkes bu mesaj grubuna eklendikten sonra gruba herhangi bir mesaj gönderilir. Daha sonra gönderilen mesajlar kısmı açılır ve mesajın bilgi kısmına bakılır. Bu kısımda mesajı okuyanlara ait bilgi incelenir. Eğer o kişinin ismi burada varsa bu durum rehberde kayıtlı olduğu manasına gelir. Bunun nedeni whatsapp toplu mesaj gönderiminde mesajlar rehberde kayıtlı olmayan kişilere iletilmez. Bu sayede rehberde kayıtlı olup olmama hali net bir şekilde öğrenilebilir. Başka bir yönteme geçmeden önce toplu mesaj yöntemini denemekte fayda vardır. İsteğe göre birkaç kez denenebilir.

Telegramdan Engellendiğini Nasıl Anlarsın?

Birden fazla cevabı bulunan telegramdan engellendiğini nasıl anlarsın sorusuna karşılık denenebilecek ilk yöntem aramadır. Yani engelleme şüphesi varsa ilk olarak karşı taraf aranabilir. Eğer arama tuşuna basıldıktan sonra bağlantı kurulamadı uyarısı geliyorsa bu durum büyük ihtimalle engelleme olduğunu gösterir. Bağlantı kurulamadı hatası sesli ya da görüntülü arama fark etmeksizin tüm aramalar için geçerlidir. Telegram’da bulunan biyografi kısmı da engellemenin varlığı ile ilgili bilgi verir. Eğer bir kullanıcının biyografisi daha önce görülüyorsa ve artık yoksa bu durum engellemenin varlığını işaret eder. Son olarak da kullanıcıların son görülme tarihi bilgilendirici olacaktır.

Engellenen kişilerin son görülme tarihi görünmeyecektir. Genellikle sık konuşulan kişilerde bu tarih yakınlara olarak yazar. Ancak engellenme durumu varsa ve telegram kullanımı bırakılmadıysa tarih olarak uzun zaman önce yazacaktır. Bu tür yöntemlerin hepsini bir arada denemek telegram uygulamasında engellemenin olup olmadığını daha net şekilde anlamayı sağlayacaktır.

Maddeler halinde sıralayacak olursak eğer;

 • Özel sohbetlerinizde bir kişi tarafından engellendiyseniz, o kişinin profil fotoğrafı artık gösterilmeyecek ve onunla sohbet etmeye çalıştığınızda “Bu kişi sizi engelledi” gibi bir hata mesajı göreceksiniz.
 • Eğer bir grup yöneticisi tarafından engellendiyseniz, o gruba giremeyecek ve grubun sohbet geçmişine erişemeyeceksiniz.
 • Eğer bir kanal yöneticisi tarafından engellendiyseniz, o kanala abone olmayacak ve kanalın mesajlarını göremeyeceksiniz.
 • Eğer bir kişi tarafından engellendiyseniz ve onunla bir özel sohbet açmayı denediğinizde, “Bu kişi sizi engelledi” gibi bir hata mesajı görebilirsiniz.

Not: Eğer bir kişi tarafından engellendiyseniz, o kişinin profil fotoğrafı artık gösterilmeyecek ve onunla sohbet etmeye çalıştığınızda “Bu kişi sizi engelledi” gibi bir hata mesajı göreceksiniz.

Telegram da Silinen Mesajları Geri Getirme ile İlgili Makale İçin Tıklayın.
Erkekler Neden Telegram Kullanır ile İlgili Makale İçin Tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular?


Telefonum Açık Olduğu Halde Arayanlar Ulaşamıyor
Vodafone Kayıtlı Böyle Bir Numara Yoktur
Bazı Kişiler Silinemedi En Az Bir Kişi Salt Okunur Olabilir
Birinin Rehberinde Kayıtlı Olduğumu Nasıl Anlarım 2023
İphone Telefondaki Numaraları Sim Karta Aktarma
Numara Değiştirince Eski Numara Ne Olur?

5/5 - (2 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu