Genel

Vodafone Kayıtlı Böyle Bir Numara Yoktur

Vodafone kayıtlı böyle bir numara yoktur sorununu nedir? Operatör kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı vodafone kayıtlı böyle bir numara yoktur uyarısı farklı anlamlara gelebilir. Bu uyarının alınmasındaki başlıca sebep olarak o numaranın daha önce başkası tarafından taşınmış olmasıdır. Yani numara başka bir numaradan bu numaraya geçirilmiştir. Telefon kapalı olduğunda operatör sadece o hattı algılayarak ilk hat adına bu uyarıyı yapar. Hat sahibinin bilgilerinin gizli ya da kapatılmış olması da bu uyarının alınmasına sebep olabilir. Alınan uyarının sebebi sistemsel bir sorun kaynaklı da olabilir. Bu tarz bir durum yaşandığında operatöre ait müşteri hizmetleri aranarak net bir bilgi alınabilir. Gerekli incelemeler yapılarak sorunun kısa süre içinde çözülmesi sağlanacaktır.

Vodafone Kayıtlı Böyle Bir Numara Yoktur Ne Demek?

Bazı operatör kullanıcıları vodafone kayıtlı böyle bir numara yoktur ne demek sorusunun yanıtını arayabilirler. Örneğin bir hat mobil telefon kullanıcıları tarafından rahatça aranabiliyorken sabit hat aramalarında arayan kişiye ulaşılamama hatası alınabilir. Bunun sebebi numarada önceden yapılmış olan şebeke değişikliği olabilir. Şebekeler arası yönlendirmenin eksik yapılması sebebiyle bazı dönemlerde çeşitli kullanıcılar buna benzer hatalar alabilirler. Özellikle ilk defa numara taşıyan kullanıcıların bu hatayı yaşama olasılıkları daha fazladır. Sorunu uğraşmadan çözebilmek için bazı hat sahipleri birkaç kez hat taşıma işlemi yapmayı tavsiye ederler. Bu durumda hangi operatörün tercih edileceği ve ne kadar sürede taşıma yapılacağı seçilen kampanyaya göre farklılık gösterecektir.

Aradığınız Numara Kullanılamamaktadır Kodu

Telefon kullanılamayan bir numaraya yönlendirildiğinde ya da telefon hattı doğrudan iptal edildiğinde aradığınız numara kullanılamamaktadır kodu akla gelir. Telefonda bu anonsu kullanarak insanların o numaraya ulaşmasını engellemek mümkündür. Bu anonsu önceden ayarlamak için operatöre uygun hareket etmek gerekebilir. Numara yönlendirme işlemi ile gerçekleşen işlem vodafone hat kullanıcıları tarafından yapılabilir. Bunun için arama bölümüne girilir ve *21* tuşlaması yapılır. Ardından kullanılmayan numara tuşlanır. Sonrasında arama butonuna basılarak tuşlama aktif hale getirilir. Bu işlem ile belirtilen numarayı arayan kişiler aradığınız numara kullanılamamaktadır anonsu ile karşılaşacaklardır. İsteğe göre anons sonradan tekrar iptal edilebilir.

Türk Telekom Aradığınız Numara Kullanılamamaktadır Kodu

Turkcell ve vodafone hat kullanıcıları için özel aradığınız numara kullanılamamaktadır anonsu ayarlanabilir. Ancak özellikle Türk Telekom aradığınız numara kullanılamamaktadır kodu için ekstra bir uygulama söz konusu değildir. Eğer ilgili telefon numarası iptal edilirse karşı taraf o numarayı aradığında doğrudan bu anonsu duyacaktır. Numara tamamen iptal edildiğinde ya da numara değiştirildiğinde bu anons yönlendirilecektir. Anonsun verilip verilmediğini anlamak için teslim raporu etkinleştirilebilir. Eğer etkileştirme sonrasında o numaraya mesaj gönderilip iletiliyorsa kullanılmayan numaraya koşulsuz yönlendirme yapılmış demektir. Numara tamamen iptal edildiyse ya da değiştirildiyse iletim raporu alınmayacaktır. Bu tür bilgilendirmeler ve detaylar için operatör müşteri hizmetleri aranabilir.


Numara Değiştirince Eski Numara Ne Olur?
Faturalı Hat Taahhüt Bitince Ne Olur?
Gizli Numaradan Mesaj Atma

5/5 - (1 vote)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu