instagram izlenme hilesi
Genel

Yeni Boyanmış Saç Tekrar Boyanır Mı?

Takipçi Satın Al

Yeni Boyanmış Saç Tekrar Boyanır Mı? Kişinin özgüvenini artıran bir işlem olan saç boyamak olduğundan daha genç görünmeyi de sağlar. Kimyasal yerine bitkisel boyaları seçmek daha etkili sonuçlar verecektir. Boyama öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri ve yeni boyanmış saç tekrar boyanır mı gibi soruların yanıtlarını bilmek memnuniyeti artıracaktır.

Genellikle iki saç boyama süresi arasında yaklaşık 15 gün beklemek gerektiği belirtilir. Özellikle kimyasal boyalarla daha sık boyamak saçın ve saç derisinin yıpranmasına neden olur. Üst üste boya yapmak yerine beklemek önerilir. Saçı boyadıktan kaç gün sonra tekrar boyanır sorusu çoğunlukla boyanın rengini beğenmeyenler tarafından merak edilir. Renge ve boyamaya karar verirken saçın yıkandıktan sonra tonunda değişmeler olacağı unutulmamalıdır.Saçı Tekrar Boyama Süresi

Saçın boyadıktan sonra renginin tam oturması için iki günde bir yıkanması tavsiye edilir. İlk boyandığında sevilmeyip sonradan beğenilen pek çok renk vardır. Saçı tekrar boyama süresi içinde hala renkten hoşlanılmadıysa en az iki üç hafta geçtikten sonra tekrar boyama işlemi yapılabilir.

Sık boyama sonucunda saçta ve vücutta istenmeyen etkilerin ortaya çıkmaması için bitkisel içerikli boyalar tercih edilmelidir. Boyamaya mutlaka enseden başlanmalı, yanma ve kaşıntı gibi alerji belirtileri olduğunda hemen boya bırakılmalıdır. Boyanın istenildiği gibi tutması adına saça çay ağacı yağı ve benzer ürünlerle bakım yapılmalıdır. Haftada iki ya da üç kez yağ ile bakım yapıldığında saçlar ve boya daha canlı, parlak görünecektir.

Saç Kaç Günde Bir Boyanır?

Saç kaç günde bir boyanır diye araştırırken boya yapmadan önce bilinmesi gerekenler öğrenilmelidir. Boyamanın verimli olması için boya miktarı saçın uzunluğuna göre seçilmelidir. Boyama sürecinin farklı saç tiplerine göre değişeceği unutulmamalıdır. Kalın telli saçların boyayı alma süresi daha uzun olacaktır. Daha etkili sonuç için boya öncesinde saçın yıkanması fazla tavsiye edilmez.

1 hafta arayla saç boyanır mı diye bakıldığında boyanın yenilenmesi için ortalama altı hafta gerektiği görülecektir. Ancak saç her gün yıkanıyorsa bu süre dört haftaya kadar düşebilir. Süreyi boyama türüne göre belirlemek daha doğru olacaktır. Boyamada tamamını boyamak yerine dip boya yapmak da tercih edilebilir.

Saç Ne Kadar Sürede Boyanır?

Saç boyama süresi boyayı yapan kişiye ve saçın türüne göre farklılık gösterir. Saç ne kadar sürede boyanır diye araştırıldığında evde yapılan boyama işlemlerinin biraz daha uzun sürdüğü görülecektir. Boya tekrarlandıkça bu süre biraz daha kısalacaktır. Boyanın tutmasını beklemekle birlikte bu süre ortalama bir buçuk saat içerisinde tamamlanır. Eğer koyu renkli saçlar açık renkler boyanacaksa önce saç açma işlemi yapmak gerekir. Ancak koyu rengin üzerine tekrar koyu renk atılacaksa istenen rengi tutturmak daha kolaydır. Saçla ilgili herhangi bir problem yaşamamak için püf noktalara dikkat etmekte fayda vardır.

Sıkça Sorulan Sorular?


Uyumlu Renkler Hangileridir?
Kırmızı ile Uyumlu Renkler

5/5 - (2 votes)
4 Yorum
  1. Değerli bilgiler. Aynı yöntemler deneyerek saçımı boyadım. Normalde yıpranan saçlarım şimdi daha iyi..

  2. Bitkisel saç boyasıyla kestane saçlarıma açık küllü kumral boya yaptık. Uçları iyi ama ön dipler turuncu oldu. Saçlarım kalın telli ve uzun bir süreden sonra ilk kez boyadım. Kendi kestane rengime dönmek istiyorum. Ne kadar süre beklemeliyim!? Yine bitkisel mi kullanayım? Son kez kendi rengine döndükten sonra bir daha boyamak istemiyorum artık.

    1. Saçlarınızı açık küllü kumral bir renge boyadıktan sonra, ön diplerin turuncu olması oldukça yaygın bir durumdur. Bitkisel saç boyası kullanmanız saçlarınıza daha az zarar verir, ancak tam olarak kendi kestane renginize dönmek için biraz beklemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu