Genel

Yeni Boyanmış Saç Tekrar Boyanır Mı?

Yeni Boyanmış Saç Tekrar Boyanır Mı? Kişinin özgüvenini artıran bir işlem olan saç boyamak olduğundan daha genç görünmeyi de sağlar. Kimyasal yerine bitkisel boyaları seçmek daha etkili sonuçlar verecektir. Boyama öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri ve yeni boyanmış saç tekrar boyanır mı gibi soruların yanıtlarını bilmek memnuniyeti artıracaktır.

Genellikle iki saç boyama süresi arasında yaklaşık 15 gün beklemek gerektiği belirtilir. Özellikle kimyasal boyalarla daha sık boyamak saçın ve saç derisinin yıpranmasına neden olur. Üst üste boya yapmak yerine beklemek önerilir. Saçı boyadıktan kaç gün sonra tekrar boyanır sorusu çoğunlukla boyanın rengini beğenmeyenler tarafından merak edilir. Renge ve boyamaya karar verirken saçın yıkandıktan sonra tonunda değişmeler olacağı unutulmamalıdır.

Saçı Tekrar Boyama Süresi

Saçın boyadıktan sonra renginin tam oturması için iki günde bir yıkanması tavsiye edilir. İlk boyandığında sevilmeyip sonradan beğenilen pek çok renk vardır. Saçı tekrar boyama süresi içinde hala renkten hoşlanılmadıysa en az iki üç hafta geçtikten sonra tekrar boyama işlemi yapılabilir.

Sık boyama sonucunda saçta ve vücutta istenmeyen etkilerin ortaya çıkmaması için bitkisel içerikli boyalar tercih edilmelidir. Boyamaya mutlaka enseden başlanmalı, yanma ve kaşıntı gibi alerji belirtileri olduğunda hemen boya bırakılmalıdır. Boyanın istenildiği gibi tutması adına saça çay ağacı yağı ve benzer ürünlerle bakım yapılmalıdır. Haftada iki ya da üç kez yağ ile bakım yapıldığında saçlar ve boya daha canlı, parlak görünecektir.

Saç Kaç Günde Bir Boyanır?

Saç kaç günde bir boyanır diye araştırırken boya yapmadan önce bilinmesi gerekenler öğrenilmelidir. Boyamanın verimli olması için boya miktarı saçın uzunluğuna göre seçilmelidir. Boyama sürecinin farklı saç tiplerine göre değişeceği unutulmamalıdır. Kalın telli saçların boyayı alma süresi daha uzun olacaktır. Daha etkili sonuç için boya öncesinde saçın yıkanması fazla tavsiye edilmez.

1 hafta arayla saç boyanır mı diye bakıldığında boyanın yenilenmesi için ortalama altı hafta gerektiği görülecektir. Ancak saç her gün yıkanıyorsa bu süre dört haftaya kadar düşebilir. Süreyi boyama türüne göre belirlemek daha doğru olacaktır. Boyamada tamamını boyamak yerine dip boya yapmak da tercih edilebilir.

Saç Ne Kadar Sürede Boyanır?

Saç boyama süresi boyayı yapan kişiye ve saçın türüne göre farklılık gösterir. Saç ne kadar sürede boyanır diye araştırıldığında evde yapılan boyama işlemlerinin biraz daha uzun sürdüğü görülecektir. Boya tekrarlandıkça bu süre biraz daha kısalacaktır. Boyanın tutmasını beklemekle birlikte bu süre ortalama bir buçuk saat içerisinde tamamlanır. Eğer koyu renkli saçlar açık renkler boyanacaksa önce saç açma işlemi yapmak gerekir. Ancak koyu rengin üzerine tekrar koyu renk atılacaksa istenen rengi tutturmak daha kolaydır. Saçla ilgili herhangi bir problem yaşamamak için püf noktalara dikkat etmekte fayda vardır.

Sıkça Sorulan Sorular?


Uyumlu Renkler Hangileridir?
Kırmızı ile Uyumlu Renkler

5/5 - (2 votes)

Ufku ARSLAN

Ben Ufku ARSLAN Sinop Doğumluyum. Üniversiteyi Giresun Üniversitesinde okudum. BilgeAdam Bilgi Teknolojileri Akademisi Web Grafik Tasarımı mezunuyum. İleri derecede grafik ve web konularına hakimim. Benim Hakkımda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız çekinmeden iletişim kurabilirsiniz :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Değerli bilgiler. Aynı yöntemler deneyerek saçımı boyadım. Normalde yıpranan saçlarım şimdi daha iyi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu