Nedir?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Suyun Faydaları

Gece yatmadan önce limonlu suyun faydaları nelerdir? Vücuda pek çok faydası olan limon su sağlık açısından oldukça önemlidir. Gece yatmadan limonlu suyun faydaları sıklıkla merak edilir. Özellikle uyku sorunlarını giderme konusunda yardımcı olan bu su uzun yıllardan bu yana tüketilir. Dengeli ve düzenli olarak limon tüketmek farklı açılardan şifalanmayı sağlar. Vücudun baştan aşağı yenilenmesine katkı sağlayan limon böbrekleri koruyucu etkiye sahiptir. Kabızlık sorununa karşı iyi gelir ve ödem atılmasında etkilidir. Şişkinliği azaltmasıyla bilinen limon bağırsakları temizler ve kilo verme süresinde vücudu destekler.

Hem formda kalmak hem de zinde olmak isteyenlerin seçimi her zaman limonlu sudan yanadır. Göründüğünden çok daha fazla faydası bulunan limonlu su kolayca hazırlanması sayesinde herkes tarafından her an tüketilebilir. Son dönemlerin en gözde içeceklerinden biri haline gelen limonlu su genellikle gece yatmadan önce içilir. Sabahları kendini enerjik hissetmek isteyen kişiler kahve yerine güne limonlu su ile başlayabilirler. Bu sayede vücuda alınan kafein miktarı da azalmış olacaktır. Aç karnına içilen bu şifalı su vücudu toksinlerden arındıracak ve vücuttaki yağların daha hızlı yakılmasına yardım edecektir.

Gece Limonlu Su İçmenin Faydaları

Salata, tatlı, meze ve daha pek çok lezzette kullanılan limon hoş bir kokuya sahiptir. Rengi ve aroması ile çay saatine eşlik edecek tatlarda sıkça tercih edilir. Kullanım alanı oldukça geniş olan limon doğrudan su ile karıştırılarak da tüketilebilir. Beslenme düzenine doğrudan c vitamini ve antioksidan ekleyen limonlu su gazlı ve şekerli içecek ihtiyacını ortadan kaldırır. Genellikle sabah aç karnına ya da gece yatmadan önce içilmesi tavsiye edilir.

Gece limonlu su içmenin faydaları oldukça fazladır. İçindeki c vitamini sayesinde vücuttaki kolajen sentezine yardımcı olan bu su bağışıklık sistemini destekler ve grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların önlenmesine katkıda bulunur. Limondaki sitrat böbrek taşını engeller. Romatizmal hastalıkların tedavisinde etkili olan limon saç bakımı ve cilt sağlığı için de kullanılabilir. Kolajen sentezini destekleyerek cilt sağlığını destekler. Ortalama 50 gram limondan 12 kalori su çıkar. Limonlu su içerisinde 1,13 gram meyve şekeri, 0,18 gram protein, 58 mg potasyum ve 0,2 gram lif bulunur. Bu bileşenlerin hepsi limonlu suyu vücut için daha faydalı hale getirir.

Gece Yatmadan Önce Limonlu Suyun Faydaları 2

Gece Sıcak Limonlu Su İçmek

Faydalı bir sağlık takviyesi olan gece sıcak limonlu su içmek vücudun sindirim ve bağışıklık sistemlerinin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Kandaki toksinlerin temizlenmesine yardımcı olur ve içindeki pektin lifler ile açlık hissini azaltır. Kan şekerini dengeler, yaraların çabuk iyileşmesini ve vücudun kanserle savaşmasını destekler. PH alkalin seviyesini destekleyen limonlu su c vitamini deposu olarak bilinir. İçeceklere sağlıklı bir alternatif oluşturan bu su kilo verme sürecinin en önemli destekçilerinden biridir. Boğaz ağrısından kurtulmak isteyenlerin ılık limonlu su içmeleri tavsiye edilir.

İltihapların oluşmasını önleyen limonlu su buna sebep olan ürik asidin eklemlerde oluşmasına engel olur. Vücuda yeniden su kazandırır ve böylece böbrek taşının oluşum riski en aza indirilir. Karaciğer sağlığı açısından son derece faydalı olan bu su sindirim enzimlerini harekete geçirir. Aynı zamanda kanın oksijen durumunu da düzenler. Sabahları ılık limonlu su içmek kabızlık sorunu çekenler için son derece faydalı olacaktır. Ağzında aft problemi olanlar da bundan kurtulmak için ağzını limonlu suyla çalkalayabilir. Şişmiş diş etleri ile ilgili ağrılardan kurtulmak için de limonlu su işe yarayacaktır. Ayrıca bu sağlıklı su ile nefesi rahatlatmak da mümkündür.

Gece yatmadan önce limonlu suyun faydaları adlı içeriğimiz ilginizi çektiyse yorumlarda bize belirterek bu tarz konuların daha fazla gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular?


Sol Ayağın Kaşınması Ne Anlama Gelir?
Apranax Diş Ağrısına İyi Gelir Mi?
20 Lik Diş Boğaz Ağrısı Yapar Mı?
Kan Sulandırıcı Ne İşe Yarar?

5/5 - (1 vote)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu