Pratik Bilgiler

İnstagram Video Nasıl İndirilir?

İnstagram Video Nasıl İndirilir? Dünya çapında en popüler fotoğraf paylaşım platformlarından biri olan İnstagram geniş kullanıcı kitlesine sahiptir. 2010 yılında kurulan bu sosyal medya platformu kullanıcıların medya yüklemesine ve bu içerikleri Hashtag, coğrafi etiket, filtre gibi detaylarla düzenlemesine izin verir. Günümüzde yaklaşık bir milyarın üzerinde kişi tarafından kullanılan İnstagram için doğrudan video indirme özelliği mevcut değildir. Ancak kullanıcılar birkaç alternatif yöntemle platformda bulunan videoları indirebilirler.

İnstagram’da her gün sayısız içerik yayına girer. Fotoğraf içerikleri doğrudan cihaza kaydedilebilir. Uygulama geliştiricilerin yaptıkları iyileştirmeler sayesinde her bir medya içeriğinin görüntü kalitesi yüksek olacaktır. Kullanıcı profilinde paylaşılan bu medyaların başka kullanıcılarla paylaşılması da mümkündür.

Android Telefona İnstagram Video Nasıl İndirilir?

Kullanılan cihaza göre instagram video indirme yöntemi farklılık gösterecektir. Android telefona video yüklemek için ilk olarak İnstagram hesabında oturum açılır. Ardından indirilmek istenen videoya girilir ve videonun sağ alt köşesinde bulunan üç noktaya tıklanır. Açılan sekmeler arasında bağlantıyı kopyala seçeneğine tıklanır.

Kopyalanmış bağlantı adresi bir kenarda bekletilir. Daha sonra tarayıcı bölümü açılarak arama çubuğu kısmına savefrom yazılır ve açılan sayfada bulunan URL adresi girin kısmına tıklanır. Önceden kopyalanmış olan video linki bu alana yapıştırılarak ok işaretine basılır. İndir mp4 sekmesine tıklanarak indirme işlemi başlatılır. Bu aşamada reklam ekrana gelebilir, bunlara tıklamamak gerekir. İndirme otomatik olarak başlayıp bitecektir. Bittiğinde video cihazın indirilenler kısmında olacaktır.

iOS Cihazlara İnstagram Videosu Nasıl Yüklenir?

iOS tabanlı olan İphone ya da İpad üzerinden İnstagram oturumu açılarak video indirme işleminin ilk adımı atılır. İndirilmek istenen videonun sağ üst kısmında yer alan üç noktaya tıklanır ve videonun bağlantı adresi kopyalanır. Kopyalanan bağlantıyı kullanmak için cihazda İnstagram kapatılarak arama motoru sayfası açılır. Arama kısmına önceden seçilmiş video indirme sitesinin adresi yazılarak site açılır. Ardından sitede indirme sekmesine önceden kopyalanmış video bağlantı linki yapıştırılır ve indir butonuna basılır. Video otomatik olarak indirilmeye başlanır. İndirilen video cihazın galerisinde ya da indirilenler kısmında yer alacaktır. İndirme hızı videonun süresine ve boyutuna göre farklılık gösterecektir.

İnstagramdan Ücretsiz Video İndirmek

İnstagramdan ücretsiz video indirmek için internette yer alan video indirme siteleri kullanılır. Beğenilen videonun linki kopyalanır ve bu sitelerde bulunan indirme linki çubuğuna yapıştırılır. Onay verildikten sonra indirme otomatik şekilde başlatılır. Video içeriği ya da boyutu ne olursa olsun indirme işleminin temel mantığı bu şekildedir. Üstelik bunlar için herhangi bir ücret ödemeye de gerek yoktur, her bir aşama ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Video indirildikten sonra telefonun ya da bilgisayarın indirilenler kısmına kaydedilir. İndirilen videoyu sonradan izlemek için internet bağlantısına da ihtiyaç yoktur. İndirilen mp3 ve mp4 dosyaları cihaz fark etmeksizin her zaman açılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular?


İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme

5/5 - (1 vote)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu