Genel

iPhone Emoji Yapma

iPhone Emoji Yapma Nasıl Yapılır? Kelimelere hayat katmak ya da anlatılan ifadeleri daha vurgulu hale getirmek için çoğu insan cümlelerinde emojiye yer verir. Android ve iPhone cihazlar için kullanılan emojiler birbirinden ayrılır. Kullanıcılar isterlerse kendilerine benzeyen iphone emoji yapma özelliğinden yararlanabilirler. Yüz ifadelerine ve jestlere göre şekillenen emojiler özellikle whatsapp konuşmalarında ve sosyal medya uygulamalarında sıkça yer bulur.

Emoji oluşturmak için akıllı telefonun mesajlaşma uygulamasını açmak gerekir. Aynı işlem whatsapp üzerinden de yapılabilir. Ancak mesajlar uygulamasından yapılan daha düzgün ve estetik görünümlü olacaktır. Özelleştirilebilir yapıda olan emojilere kişiyi yansıtan saç, göz, gözlük, saç rengi gibi parçalar ilave edilebilir. Harika zaman geçirmek için de ideal olan bu simgeler hazır olduğunda kaydet düğmesine basmak yeterlidir.

iOS Emoji Yapma

En çok kullanılan akıllı telefonlardan olan iOS emoji yapma özelliği çeşitli uygulamalar kullanılarak yapılabilir. Uygulama mağazasında bu amaçla geliştirilmiş farklı ücretli ve ücretsiz uygulamalar mevcuttur. İsteyen kullanıcılar gelişmiş özellikler sayesinde iki değişik emojiyi bir araya getirerek kendine özel emojiler de çıkarabilir. Kısa sürede telefondaki emoji yelpazesinin genişlemesini sağlayan bu tür hizmetler sohbetleri daha eğlenceli hale getirir.

Emojiler kaydedildikten sonra cihazın standart emoji menüsünde yer alır. Kişiselleştirilmiş olan bu tür notlara klavye menüsünden sol kısımdan ulaşılabilir. Android cihazlarda bu tür emojilerin yapılması ve kullanılması biraz daha basittir. Yazı tipini iFont yapmak, yazı fontunu emoji font3 olarak değiştirmek ve emoji keyboard yüklemek Android telefonlarda hızlı bir şekilde emoji yapabilmeye yardımcı olacaktır.

Apple Emoji Yapma

İphone iOS cihazlar için emoji oluştururken telefon yazılımının 13 veya üzeri olması gerekir. Mesajlar uygulaması üzerinden emoji oluştururken istenen saç stili, kafa şekli, cilt tonu, sakal, lekeler, çiller gibi tüm detaylar özel olarak belirlenebilir. Yanak rengine kadar her bir detay özelleştirilebilir. Sayısız kişiselleştirme seçeneği mevcut olup her apple kullanıcısı bunları tercih edebilir. Genellikle çoğu kullanıcı kendine en çok benzeyen emojiyi yapmaya çalışır.

Oluşturulan bu emojiler klasik emojilerin gönderilebildiği her uygulamada kullanılabilir. Hatta güncel iOS özelliği sayesinde facetime aramalarında kişinin yüzü yerine o emoji gösterilerek daha eğlenceli vakit geçirilmesi sağlanabilir. Tipik emojilerin kullanıldığı yazışmalarda özel emojilere yer vermek konuşmanın gidişatını bir anda sıradanlıktan çıkaracaktır. Yapılan tüm emojiler telefonlarda normal emojilerin olduğu yerde bulunur. Buradan seçerek istenilen emoji karşı tarafa gönderilebilir.

Android İphone Emoji Yapma

İphone ve Android cihazların kendi içerisinde emoji setleri bulunur. Bunları kişisel hale getirmek isteyen kullanıcılar Android iphone emoji yapma özelliğini kullanabilirler. İphone emojilerinin Android cihazlarda çalışması mümkündür. Bunun için iphone destekleyen özel bir klavye yüklemesi yapılır. Bu sayede mesajlarda, sosyal medya gönderilerinde ya da elektronik posta gönderilerinde iphone emojileri kullanılabilir. İOS ve Android cihazlar arasında işletim sistemi ile yazılım farklılıkları vardır. Bu nedenle emojilerde görünüm açısından değişiklikler meydana gelebilir.

Android cihazlarda iphone emojileri kullanmak için farklı yöntemler mevcuttur. İphone klavyesi kullanmak, yazı tipi uygulaması androidde iphone emoji kullanma ve bir emoji uygulaması kullanmak olarak kategorilere ayrılır. Google play store üzerinden indirilebilecek farklı emoji uygulamaları mevcuttur. Bunlar arasında özellikle Facemoji ve Kika uygulamaları oldukça popülerdir. Bunlardan biri telefona yüklenip gerekli ayarlamalar yapılarak emojiler klavyede aktif hale getirilebilir.

Yazı tipi uygulamaları ile Android cihazlarda iphone emojileri kullanılabilir. Play store’da arama yapılarak birden fazla yazı tipi uygulamasına erişilebilir. Bunlar içerisinde özellikle flipfont yaygın olarak indirilir. Uygulama indirildikten sonra ayarlar kısmından sırasıyla ekran, yazı tipi boyutu ve stil seçenekleri işaretlenir. Bunları bulamayanlar ayarlardaki arama seçeneğinden yardım alabilirler. Ardından yazı tipi stiline dokunup indirilen uygulama seçilerek varsayılan uygulama haline dönüştürülebilir. Bu işlemlerden herhangi biri yapıldığında Android telefonlarda iphone emojileri aktif hale gelecektir.

İphone Emoji Yapma Uygulaması

Kullanıcılar isterlerse iphone emoji yapma uygulaması üzerinden farklı ifadeler elde edebilirler. Yazı tipi uygulaması ile emoji yapmak isteyenler zFont3Emoji & Font Changer uygulamasını kullanabilirler. Cihazın uygulama mağazasından yüklenen bu programda emoji menüsünde özel iOs paketleri mevcuttur. İstenilen ios paketleri tercih edilebilir. İsteğe göre farklı yazı tipleri önceden test edilip sonra telefona indirilebilir.

Bunun için buradan yazı tipini test edin seçeneği işaretlenir. Ardından klavyedeki emoji simgesinin bulunduğu yere dokunulur. Her emojiye ayrı ayrı dokunularak nasıl göründüğü kontrol edilebilir. Beğenilen emojiler için tek tek indirme işlemi yapılabilir. İndirme tamamlandıktan sonra uygula seçeneğine basılarak emoji kullanımı aktif hale getirilir. Yüklenen bütün ifadeler telefonunu emoji bölümünde yer alır. İphone cihazlarda kişiye özel ve kullanıcıya benzeyen emoji yapıldığında bu bir grup halinde görülür.

Mutlu, üzgün, şaşkın gibi farklı ifadelerin hepsi o karakter için bir arada bulunur. Mesaj gönderme esnasında ekle seçeneğinden bunlardan birine dokunularak gönderilebilir. Gönderim için emojinin üzerine dokunmak yeterlidir, ekstra herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur.

iPhone Emoji Yapma başlıklı içeriğimiz ilginizi çekti ve bu tarzda içerikler hoşunuza gidiyor daha fazla bu tarz içeriklerin gelmesini istiyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.


Google Smart Lock Kapatma
Spotify Link Kısaltma: Kısa URL’lerle Daha Fazla Tıklama
Snapchat Hesap Kurtarma: İşe Yarayan Yöntemler
iPhone Notlar Şifre Unuttum: Kurtarma Rehberi
Snapchatte Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

5/5 - (2 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu