instagram izlenme hilesi
Pratik Bilgiler

Whatsapp Engeli Kaldırınca Mesajlar Gelir Mi?

Takipçi Satın Al

Whatsapp Engeli Kaldırınca Mesajlar Gelir Mi? Milyonlarca kullanıcıya sahip olan ve en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından biri olan whatsapp gelişmiş özelliklerle tasarlanmıştır. Son görülme, sesli ve görüntülü arama, kişi engelleme gibi olanaklar sunan uygulamada internet bağlantısı ile rehberdeki kişilerle sohbet edilebilir. Tüm sohbetlerde video ve fotoğraf gibi içerikler gönderilebilir. Eğer kişi engellemesi yapıldıysa bu tür içeriklerin gönderilmesi mümkün olmaz. Bu tür durumlarda genellikle kullanıcılar whatsapp engeli kaldırınca mesajlar gelir mi sorusuna cevap ararlar. Engellemeden sonra gönderilen mesajlar karşı tarafa ulaşmaz. O süre boyunca gönderilen hiçbir içerik bu numaraya gönderilemez. Yalnızca engel kaldırıldıktan sonra atılan içerikler iletilir. Engelliyken atılan mesajlar ya da yapılan aramalar engel kaldırılınca gitmeyecektir.Wp Engeli Kaldırınca Mesajlar Gelir Mi?

Kullanıcılar wp engeli kaldırınca mesajlar gelir mi sorusuna cevap arayışındadır. Kişi engellendikten sonra mesaj gönderilebilmesine rağmen karşı taraf bu mesajların hiçbirini görmeyecektir. Görebilmesi için engelin kaldırılması ve ondan sonra mesaj atılması gerekir. Engelliyken giden mesajlar tek tik işaretinde kalır ve mesajlaşma gerçekleşmez. Kişi engelleme durumunda eğer o kişi ile ortak bir grup varsa engel olsa bile gruptaki mesajlar karşı taraf tarafından görülebilir. Ancak kişi engelli olduğu için özelden hiçbir şekilde mesaj atılamaz ya da yeni açılan bir gruba o kişi dahil edilemez. Tüm bu işlemlerin olabilmesi için engelin kaldırılması koşulu vardır.

Engelledikten Sonra Atılan Mesajlar Ne Olur?

Whatsapp uygulamasında kişi engelleme bazı kullanıcıların ilgi gösterdiği özelliklerden biridir. Kişi engelledikten sonra atılan mesajlar ne olur sorusunun cevabı merak konusudur. Kişiyi engelledikten sonra mesaj gönderimi devam eder. Fakat atılan bu mesajlar alıcıya ulaşmayacaktır.

Bazı kullanıcılar engelleme sonrası mesaj gönderimi ile ilgili uygulamanın açığını bulduğunu belirtilir. Buna göre kullanıcılar whatsapp aboneliklerini iptal ettiğinde mesaj alabilecektir. Bunun için Aynı numara ile yeniden hesap oluşturulduğunda engelleyen kişinin koyduğu engel ortadan kalkacaktır. Ancak abonelik iptali ile birlikte kişi tüm gruplardan çıkmış olacaktır. Abonelik iptali için whatsapp uygulamasında ayarlar kısmına girilip hesap bölümünden hesabımı sil sekmesine basmak gerekir. Ardından uygulamaya sıfırdan giriş yapılarak hesap oluşturulabilir.

Whatsapp Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Çeşitli sebeplerden dolayı whatsapp kişilerini engellemek için uygulamayı indirip giriş yapmış olmak gerekir. Uygulamanın kişi listesi rehber ile eş zamanlı güncellenecektir. Rehberde olup whatsapp kullanan kişiler uygulamada sohbetler kısmında görünecektir. Bu kişi ya da kişileri engellemek için uygulamanın ayarlar kısmından hesap sekmesine gidilir. Hesap menüsünde bulunan gizlilik sekmesine girilir ve engellenenler bölümü açılır. Eğer daha önce engellenmiş olan kişiler varsa bu bölümde görülür. Listeye yenilerini eklemek için yeni ekle seçeneğine basılır ve engellenmek istenen numara seçilir. Bireysel olarak engel kaldırma işlemi yapılmadığı takdirde bu engel kalmaya devam eder. Engel süresi boyunca bu kişiye mesaj gönderilse bile ulaşmayacaktır.

Whatsapp’ta Engelleme Nasıl Anlaşılır?

Whatsapp uygulamasında kişi engellemek için sırasıyla ayarlar, hesap ve gizlilik kısmına girilir. Bu bölümde bulunan engellenenler listesinden kişi seçilir ve engeli kaldır seçeneğine basılır. Alternatif olarak uygulamada sohbet penceresinde kişinin ismine dokunup engelle kısmı işaretlenebilir. Kullanıcılar bu işlemin kendileri için yapılıp yapılmadığını anlamak istediklerinde çevrimiçi ve son görülme bilgilerinin görünüp görünmediğini bakabilirler. Ayrıca mesaj gönderildiğinde iletildi bilgisi görünmez ve karşı tarafa arama özelliği de ortadan kalkar. Engellenmiş olan kişiler profil fotoğrafı görünmeyecektir. Bu tür küçük püf noktalarını hep birlikte deneyerek engel durumunun olup olmadığı anlaşılabilir.

Whatsapp Engelledikten Sonra Mesaj Gider Mi?

Kullanıcılar whatsapp engelledikten sonra mesaj gider mi sorusunun cevabını araştırdıklarında engel süresinde gönderilen mesajların iletildi olarak kaldığı görülecektir. İkinci onay işareti olan mesaj teslim edildi bilgisi gösterilmez. Bu kullanıcı arandığında arama da yapılamayacaktır. Ayrıca durum paylaşımları da engellenmiş olan kişilerde görünmeyecektir. Engelleme yapıldıktan sonra kullanıcılar isterlerse telefondan normal mesaj gönderip alabilirler. Bu engel durumu yalnızca uygulama için geçerlidir. Aynı şekilde arama da yapılabilir. Engellemeden önce ve engel kaldırıldıktan sonra atılan mesajlar whatsapp uygulamasından alınabilir. Eğer mesaj çoktan iletildiyse engelleme yapılsa bile geri alınamayacaktır. Ancak whatsapp uygulamasında bununla ilgili güncellemeler mevcut olup sürekli yeni özellikler eklenir.

Sıkça Sorulan Sorular?


Whatsapp Kamera Ayarları
Telegramda Karşı Tarafta Ekli Olduğumu Nasıl Anlarım?
Birinin Rehberinde Kayıtlı Olduğumu Nasıl Anlarım 2023

5/5 - (1 vote)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu