instagram izlenme hilesi
Genel

Yabancı Banka Kartına Komisyon Almayan Bankalar

Takipçi Satın Al

Yabancı Banka Kartına Komisyon Almayan Bankalar? Bankamatik kartı kullanımı ülkemizde ve diğer ülkelerde oldukça yaygındır. Çoğu insan cebinde fazla nakit para taşımak yerine işlemlerini bu kart ile halleder. Daha güvenli olduğunu düşünülen bu işlemler yabancı banka kartı ile yapıldığında bankalar farklı oranlarda komisyon alırlar. Bu nedenle pek çok kişi yabancı banka kartına komisyon almayan bankalar hangileridir diye arayışa girer. Bankaların aldıkları komisyonlar o döneme ve güncel oran politikasına göre farklılık gösterebilir. Güncel oranları öğrenmek ve hangi bankanın en düşük oranı uyguladığını görmek için işlem yapılacak bankanın internet sitesi ziyaret edilebilir. Özellikle yurtdışı kartıyla Türkiyede para çekme işlemi daha sık yapıldığından bu oranlara bakmak faydalı olacaktır.Yabancı Kartla Para Çekme Komisyonu

Kart sahipleri yabancı kartla para çekme komisyonu ödeyerek para çekmek istediklerinde atm seçimlerini banka kartının arkasındaki logo ile ATM‘de bulunan logonun eşleşmesiyle yapabilirler. Doğrudan ATM çekimlerinde komisyon çekimlerinde komisyon olmamasına karşın paraların dönüştürülmesinde kurum ortalama yüzde iki altında çevrim bedeli vardır. Bazı bankalar kampanya dönemlerinde komisyonsuz para çekme imkanı sunarlar. Para çekmek için doğrudan banka şubeleri de tercih edilebilir. Yurtdışında atm den para çekmek isteyenler için şubeden işlem yapmak biraz daha kolay olacaktır. İşlem yaparken para miktarına bakmak ve para çekmek için ödenecek olan ücretler aynı olmayacaktır.

Yabancı Banka Kartına Komisyon Almayan Bankalar Ufku.org

Kredi Kartını Yurtdışına Açtırma

Kart sahipleri başka bir ülkeye gitmeden önce kredi kartını yurtdışına açtırma işlemi yapmalıdır. Bu kartlar Visa ve Mastercard ile uyumlu olduğu için birden fazla ülkede kullanılabilir. Kredi kartları kullanıcılara verildiğinde çoğunlukla yurtdışında kullanıma kapalı olur. Bunu açtırmak için ekstra işlem yapmak gerekir. Açılış için doğrudan şubeye gidilip talep iletilebilir. Alternatif olarak telefon bankacılığı yoluyla talep oluşturulabilir ya da internet bankacılığı kullanılarak kredi kartı ayarları menüsünden işlem yapılabilir.

Kart açıldıktan sonra başka bir ülkede kullanım sırasında kartın kopyalanma riskine karşı son derece dikkatli olmak gerekir. Diğer ülkelerde kullanılan pos cihazları daha farklı olacağından her işlemde mutlaka fiş alınmalı ve kontrol edilmelidir. Eğer şüpheli bir durum söz konusu olursa hemen banka ile iletişime geçilmelidir. Kart açıldıktan sonra yapılan harcamalar karta istenilen para birimi cinsinden yansıyacaktır.

Türkiye’de Yabancı Kredi Kartı Kullanımı

Pek çok ülkede kredi kartlarının kullanımı oldukça yaygındır. Bu sayede MasterCard ve Visa logolu olan kartlarla çok sayıda ülkede alışveriş yapılabilir. Türkiye’de yabancı kredi kartı kullanımı için alışveriş yapılan mağazada pos cihazının yurtdışı kartlarla çalışıp çalışmadığını öğrenmek de faydalı olacaktır. Eğer işleme onay veriliyorsa alışverişe devam edilebilir. Banka kartı ve kredi kartı ile yapılan işlemler farklılık gösterebilir. Banka kartı ile yapılacak nakit para çekimlerinde bazı bankalar kart sahiplerinden farklı oranlarda komisyon ücreti tahsil edebilirler.

Yabancı Banka Kartına Komisyon Almayan Bankalar adlı yazımız ilginizi çektiyse, daha fazla böyle içeriklerin gelmesini istiyorsanız yorumlar kısmından bize bildirmeyi unutmayın.


Son Ekstreden Kalan Borç Ne Demek?
Kartınızın Statüsü İşlem İçin Uygun Değildir Ne Demek?
Paparadan İninale Para Gönderme
İninal İban Öğrenme

3.3/5 - (3 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu