Pratik Bilgiler

Çamaşır Makinesi Neden Sigorta Attırır?

Günlük yaşamda çamaşır makinesi neden sigorta attırır sorusunun yanıtı sıklıkla merak edilir. Bu tür durumların daha büyük sorunlara yol açmaması için mutlaka profesyonel teknik servis tarafından çözülmesi gerekir. Sigorta attırma probleminin çözümü için hangi parçanın arızalı olabileceğini önceden tahmin edebilmek faydalı olacaktır.

Çamaşır makineleri evlerde en çok kullanılan eşyalardan biri olduğundan sigorta attırma ve benzer sorunlar sıklıkla yaşanır. Bu durumun nedenlerinden biri motorunun arızalı olmasıdır. Motor kısmı en fazla yıpranan parçalardan biri olduğundan arıza halinde ilk bakılması gereken yer motordur. Eğer motorda arıza olursa doğrudan sigorta atacaktır. Motor sorunlarında ise mutlaka teknik servise başvurulmalıdır.

Çamaşır Makinesi Neden Şartel Attırır?

220 W ile çalışan çamaşır makineleri arıza yapmaları halinde tehlikeli olabilir. Bu nedenle tüm durumlara karşı hazırlıklı olmak gerekir. Çamaşır makinesi neden şartel attırır sorunu sıklıkla yaşanmakta olup teknik servis tarafından müdahale edilmelidir. Sigortanın atma zamanı önemlidir. Eğer makinenin kablosu prize takılır takılmaz hata veriyorsa bu durum önemli bir sorunu ifade eder. Çamaşır makinesi prize takılıp başlat düğmesine basıldıktan sonra şartel atıyorsa arızanın sebebi ana kart, pompa, ya da ventil arızası olacaktır. Şartel arızası makine çalıştıktan sonra makinenin su alması esnasında oluyorsa bu sorun makinenin kablolarında kopma olacağını gösterir. Şartel atma probleminin ne aşamada olduğuna göre uygun çözüm yolları uygulanır.

Çamaşır Makinesi Sigorta Attırma Sorunlarının Sebepleri Nelerdir?

Çamaşır makinesi şartel attırıyor şikayetinin altında yatan sebepler çeşitlilik gösterir. Motor arızası başlıca nedenlerden biri olup bunun haricinde pompa bozukluğu, ana kart yanıklığı, rezistans bozukluğu, kablo kopukluğu, kazan düşmesi, priz ve fiş bozukluğu gibi durumlar sigortanın atmasına yol açar. Ana kartın yanması en çok rastlanan sigorta artırma nedenleri arasında yer alır. Makinedeki ana kart kendi kendine arıza yapmaz ve bu parça tamir edilse bile ikinci bir arızalı parçanın varlığını aramak gerekir. Bunu tespit edebilmek için genel bir arıza tespiti yapmak gerekir. Benzer şekilde makinenin rezistansı bozuksa sigorta atacaktır. Bunu çözmek için beyaz eşya tamircisine başvurmak gerekir. Yüksek elektrik akımı çeken rezistans makinede suyu ısıtan kısımdır ve eğer arıza varsa sıcak su sorunu yaşanacaktır.

Çamaşır Makinesi Sigorta Atması Tehlikeli Midir?

Çamaşır makinesi sigorta attırıyor sorunu yaşandığında bu sorunun nedenini tespit etmek bazen zor olabilir. Bu durumda yapılacak ilk iş sigorta panelindeki sigortayı değiştirmek ve kaçak akım rölesini kontrol etmek olmalıdır. Eğer bu işleme rağmen halen sigorta atmaya devam ediyorsa ya da makine hiç çalışmazsa uzman ve eğitimli olan servis çalışanlarından yardım alınmalıdır.

Isıtıcı, motor, kısa devre, titreşim önleyici ya da elektrikli aksamda su sızıntısı gibi farklı durumlardan kaynaklanan çamaşır makinesi sigorta attırma halinde talimatları eksiksiz uygulamak gerekir. Çamaşır makinelerinde meydana gelenler problemler hakkında daha fazla bilgi edinmek için makinenin ait olduğu markanın yetkili servisine başvurulabilir. Ayrıca makinenin kullanıcı kılavuzlarında da işe yarar bilgiler bulmak mümkündür. Uzun süreli ve sorunsuz kullanım için yedek parça temini ile temizlik ve bakım ürünleri konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Bilgi eksikliği ya da bilinçsiz hareket etme durumlarında sigorta ve şartel atması tehlikeli bir hal alacaktır. Hatta sorun büyüyecek ve makine aksi halde kullanılmaz duruma gelecektir.

Çamaşır Makinesi Sigorta Sorunu İçin Teknik Servis Desteği

Çamaşır makinesinde yaşanan sigorta şartel atması ve benzeri sorunların çözümü için yetkili servisten online randevu alınabilir. Teknik destek ve servis başvurusu sırasında sorunun ne olduğunu açık ve anlaşılır şekilde ifade etmek gerekir. Hızlı ve güvenli çözüm için sorunun doğru şekilde anlaşılması önemlidir. Örnek sorunlar arasından en uygun olan seçilerek servis kaydı daha hızlı oluşturulabilir. Sorun yazıldıktan sonra çamaşır makinesinin model bilgileri istenir. Eğer model bilinmiyorsa doğrudan bir sonraki aşamaya geçilebilir. İlerleyen aşamalarda sorunla ilgili daha detaylı bilgi girmek gerekir. Mümkün olduğunca fazla bilgi girmek sorunun en doğru şekilde çözülmesini sağlayacaktır. Bu tür problemlerin çözümü için mutlaka yetkili ve profesyonel servis personellerine başvurulmalıdır.

Çamaşır Makinesi Kazanı Düştüyse Şalter Atar Mı?

Çamaşır makinesi şalteri neden attırır diye araştırıldığında sebeplerden birinin kazan düşmesi olduğu görülecektir. Eğer makine çalışır vaziyetteyken sıkma aşamasında çok ses yapıyorsa bu durum kazanının düştüğüne işaret eder. Sesin sürekli olması şartel atmasına yol açabilir. Yüksek hızlı sıkma sırasında kazan aşırı döndüğünden yalpalama ile birlikte rezistans kabloları, çamaşır makinesi motoru ve benzer kablolar birbirine sürter. Kazan kısmında görülen problemler kazandan diğer elektrik aksamına su akmasına ve çamaşır makinesinin sigortasının atmasına yol açar. Bu arızayı tamir ettirmek için vakit kaybetmeden yetkili servise başvurmak gerekir. Elektrik kaynaklı arızalar hızlı şekilde büyüyüp daha ciddi problemlere yol açabilir. Bunu önlemek adına profesyonel destek almak çamaşır makinesinin kullanım ömrünün uzun olmasını sağlayacaktır.

Evde Durduk Yere Sigorta Atması ile İlgili Makale İçin Tıklayın.


Sıkça Sorulan Sorular?

Eczanede Satılan Kilo Aldırıcı İlaçlar
Dil Bölümü Meslekleri Ve Maaşları

4.7/5 - (3 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu