instagram izlenme hilesi
Genel

Eczanede Satılan Kilo Aldırıcı İlaçlar

Takipçi Satın Al

Eczanede Satılan Kilo Aldırıcı İlaçlar Nelerdir? Kilo sorunu yaşayan kişiler için özel olarak hazırlanmış ve iştah arttırıcı etkisi bulunan ilaçlar vardır. Bu ilaçlar doğrudan reçetesiz bir şekilde satın alınabilir. İlaçların büyük bir bölümü vitamin niteliğinde olup besin değerleri yönünden zengindir. İlaçları kullanmaya başlamadan önce gerekli onaylarının ve kontrollerinin yapıldığından emin olunmalıdır. Doktor tarafından önerilmeyen ya da bilinçsiz şekilde kullanılan ilaçlar istenmeyen etkilere sebep olabilir. Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar balık yağları ile D ve C vitamini içerir. Bu ilaçların tek başına kilo almak için yeterli olmadığı bilinmelidir. İlaçlarla iştah arttığında bunu dikkate alarak düzenli ve sağlıklı beslenmek gerekir.

Kilo aldırıcı ilaçları kullanmadan önce doktora ya da eczacıya danışmak önemlidir. Kullanım önerilerine uyulduğu takdirde ilaçlar bir soruna yol açmayacaktır. Günümüzde besin takviyesi ile kilo almak sıklıkla tercih edilen bir yöntem olup özellikle eczanelerden vitamin hapları sıklıkla satın alınır. Önerilen dozun dışına çıkılarak kullanılan haplar vücutta şişkinliklere sebep olabilir. İlaç kullanımının öncesinde kanda bulunan vitamin ve mineraller kontrol edilmelidir.Eczanede Satılan Kilo Aldırıcı İlaçlar Ve Fiyatları

Balık Yağları120- 200 TL
Benexol B12 Tablet80 TL
Pharmaton Kapsül190 TL (60 kapsül)
BCAA Takviyesi300- 500 TL
Beta Alanine Powder280 TL
Jazee Serbest Form L- Sitrülin390 TL
Cellucor Cor- Performance Kreatin300- 400 TL
Eczanede Satılan Kilo Aldırıcı İlaçlar Ve Fiyatları

Eczanede Satılan Kilo Aldırıcı İlaçları Kullanmak Sağlıklı Mı?

Doktor kontrolünde diyet ve rejim seçenekleri değerlendirilerek kullanılan kilo aldırıcı ilaçlar doğru içildiğinde faydalı olacaktır. Eğer doz aşılırsa ya da gün aşırı kullanılırsa istenmeyen etkiler görülebilir. İlaç kullanımında herhangi bir sorun yaşamamak adına kan değerlerinin düzenli olarak takip edilmesi gerekir. Bu tür ilaçlar kullanmayan ve aşırı zayıf olan kişilerde kemik ve kas zedelenmesi sorunları sıklıkla görülür. Enfeksiyon riskleri artar, bunama oranları daha yüksektir. Yumurtalık ve sperm sayılarında düşme daha sık olur. Bunları önlemek için ihtiyaca uygun ilaçları seçmek gerekir. Hap ya da şurup şeklide satılan ilaçlar ölçekli şekilde alınır. Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar şunladır:

Cellucor Cor- Performance Kreatin

Cellucor Cor Performance Kreatin

En iyi ve en çok tercih edilen kilo aldırıcı ürünlerden biri olan Cellucor Cor Perfomance Kreatin mikronize şekilde bir kreatin formudur. Küçük bileşenlerine bölünmüş olan ilaç bu sayede kan dolaşımına hızlı bir şekilde girebilir. Böylece kilo alma sürecini destekler. Vücuda katkısız ve saf kreatin sağlayan ilaç katkı ya da dolgu maddesi içermez. Aroması yoktur ve tadı yoğun değildir. Su ile içmesi kolay olan ilaç porsiyon başına 5 gram kreatin sağlar. Böylece vücudun dayanıklılığını ve gücünü artırır. Kullanım sırasında herhangi bir şişkinlik problemi yaşanmaz.

L- Glutamin

L-Glutamin

Tamamen saf glutaminden elde edilen optimum beslenme L glutamin zengin içeriklidir. Bir çorba kaşığı dört tane tavuk göğsüne ya da dört jumbo boy yumurtaya denk gelir. Kana kolayca karışan glutamin en iyi takviyeler arasında yer alır. Başka ürünlerle karıştırmak için sıklıkla tercih edilen takviye neredeyse her besinin içerisine takviye edilebilir. Özellikle meyve suları ve protein sallamaları en çok tercih edilen karışımlardır. Çok yönlü olmasıyla bilinen l glutamin 1000 mg olarak satışa sunulur.

Jazee Serbest Form L- Sitrülin

Jazee Serbest Form L-Sitrulin

Gelişmiş emilim gücüne sahip olan jazee serbest form l-sitrülin daha biyolojik ve kullanılabilir yapıya sahiptir. Mevcut en iyi formlardan olması sayesinde vücut tarafından kolayca emilebilir. Toparlanma süresini hızlandıran ürün antrenman sonrasında kas oluşumuna destek olur ve vücut dayanıklılığının artmasını destekler. İçerisinde yapay madde ya da dolgu maddesi bulunmaz. Bu sebeple saf ürün olarak değerlendirilir. Aynı zamanda herhangi bir yardımcı ya da bağlayıcı madde de içermez. Organik, tescilli ve tamamen doğal bir karışım olması sayesinde geniş kullanım alanı vardır. Kapsül halinde olan takviye enerji seviyesinin artmasını destekler ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Bir şişe jazee serbest form l- sitrülin uzun süreli kullanım içindir.

Spor Beta- Alanine Powder

Spor Beta Alanine Powder

En çok tercih edilen takviye ilaçlardan biri olan beta- alanine powder vücuttaki kas seviyesinin artmasını destekler. Kan dolaşımında uzun süre kalması sayesinde kilo alımına katkıda bulunur. Diğer besinlere karıştırıcı olarak kullanılabilen bu takviye karışım sonrasında herhangi bir topaklanma ya da kalıntı bırakmaz. Aromasız olmasından dolayı herkes tarafından kolayca kullanılabilir. Su ya da meyve suyuna karıştırılarak tüketimi yaygındır. Doğru ve düzenli şekilde kullanıldığında vücutta uzun süreli ve gözle görülür etkilere sebep olur. Eğer vücutta karıncalanma hissi varsa spor beta alanine powder ile bu hissi gidermek mümkündür.

BCAA Takviyesi

BCAA Takviyesi

Her porsiyonunda magnezyum, potasyum, sodyum ve C vitamini içeren BCAA takviyesi bağışıklık sistemini desteklemek için tasarlanmıştır. Odak yoğunluğunu artırıcı etkisi olan takviye kas gelişimine hız kazandırır ve protein sentezine yardımcı olur. Farklı ürünlerle ya da hangi miktarda kullanımı ile ilgili merak edilen sorulara ürün kullanım kılavuzundan veya satın alınan eczacıdan ulaşılabilir. Her vücutta vitamin, mineral düzeyi aynı olmayacağı için kullanımda dikkatli olmak gerekir. İdeal orana sahip olan BCAA takviyesi vücut için önemli izolösin, lösin ve valin oranını en uygun olacak şekilde düzenler.

Benexol B12 Tablet

Benexol B12 Tablet

B12 vitamin takviyesi olarak da bilinen benexol tablet içerisinde B1 ve 6 vitaminlerini barındırır. Vitamin eksiliği kaynaklı kilo alınamadığında bu ilaç oldukça etkilidir. Doktorlar tarafından da sıklıkla tavsiye edilen benexol ilaç eczanelerden reçetesiz şekilde satın alınabilir. Kilo sorunu olan herkes tarafından kullanılabilen B12 tablet için ideal doz miktarını sürdürmek önemlidir. Kilo almak ve vermek isteyenlerin kullanım miktarı ve süresi birbiriyle aynı olmayacaktır. Pembe renk ve tablet halinde satılan hap düzenli olarak kullanıldığında fayda sağlayacaktır.

Pharmaton Kapsül

Pharmaton Kapsül

En çok tercih edilen gıda takviyelerinden biri olan pharmaton kapsül multi vitamin kategorisinde satışa sunulur. İştah arttırıcı etkisi olan bu takviye reçetesiz şekilde eczanelere bulunur. Vitamin ve mineral eksikliğini karşılaması sebebiyle doktorlar tarafından da sıklıkla tavsiye edilir. İstenen etki için ilacın kullanım dozuna dikkat etmek gerekir. Kullanım sırasında kişi beslenme programına proteinli gıdalar dahil ettiğinde kilo alımı daha hızlı olacaktır. Kilo alırken bir yandan da vücuttaki kas kütlesi artacaktır.

Balık Yağları

Balık Yağları

Kilo almak için yaygın olarak kullanılan balık yağları genellikle kapsül formdadır. Ham maddesinde çoğunlukla somon ya da ton balığı olan bu haplar omega 3 oranı yönünden yüksektir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan haplar eczanelerden temin edilebilir. Vücuttaki omega 3 oranını artıran balık yağları kilo alımını destekler. Bu hapların içerisinde omega 3 haricinde D vitamini, çinko, kalsiyum, A vitamini, demir, C ve E vitamini, B1 vitamini, B3 vitamini ve B2 vitamini bulunur. Doğru şekilde kullanılan balık yağları kilo alımı haricinde kalbin daha rahat çalışmasına destek olur. Depresyonu azaltarak kalbi korur ve kireçlenmeye karşı önlem amaçlı kullanılabilir. Damar tıkanıklığı sorunlarının yaşanmasını en aza indirir. Çevre ve hava kirliliği sebebiyle vücutta ortaya çıkan olumsuz etkileri önler.

Eczanede Satılan İlaçlar Nasıl Kilo Aldırır?

Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar iştah artırarak kişide açlık hissinin oluşmasını sağlar. Bu hisle birlikte kullanıcılar çoğunlukla yüksek kalorili ve pratik yemeklere yönelirler. Bunları tüketmek ve özellikle gece geç saatlerde yemek hızlı şekilde kilo almaya sebep olacaktır. Kalıcı ve uzun süreli kilo alabilmek için ilaç kullanım süresi uygun egzersiz programı ile desteklenmelidir. Vitaminler ve balık yağları gibi ilaçlar beslenme düzenine dikkat edildiğinde istenilen miktarda iştah açacaktır. Ancak bu süreçte midenin fazla büyümesine engel olunmalıdır. Mide büyüdükçe doygunluk hissi veren hormonlar etkisiz hale gelecektir. Bu da bir süre sonra kilo alımının kontrolden çıkmasına yol açabilir. Düzenli ve planlı şekilde devam edildiğinde ilaçlardan kısa süre içerisinde istenilen fayda görülebilir.

Eczanede Satılan Kilo Aldırıcı İlaçlar Güvenilir Mi?

Kilo almak için ilaç kullanımı denildiğinde çoğu kişinin aklına ilk olarak karbonhidrat tozları gelir. Sporcular ve vücut geliştiriciler tarafından sıklıkla kullanılan bu tozların güvenilirliği merak konusudur. Kas kütlesini artıran tozların doğru miktarda kullanılması gerekir. Aksi halde vücut dengesinin bozulmasına yol açacaktır. Eczaneden satın alınan takviye tozları ölçekli şekilde içilmelidir. Denetlenmiş ve onaylanmış markaların ürünleri satın alınmalıdır. Bu tozların içerisinde kilo almayı destekleyen bileşenler mevcuttur. Süt ya da su ile karıştırılıp kolayca içilebilir. Ancak kullanımında aşırıya kaçmamak ve çok sık kullanmamak gerekir. Aksi halde vücuttaki mineral, vitamin ve yağ dengesi bozulacaktır.

Not: Doktorunuza danışmadan ilaç kullanmanızı önermiyoruz!

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı ile İlgili Makale İçin Tıklayın.
Acilde Tetanoz Aşısı Yapılır Mı ile İlgili Makale İçin Tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular?Dil Bölümü Meslekleri Ve Maaşları
Valorant Nasıl İndirilir?

4.4/5 - (8 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu