Pratik Bilgiler

Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme

Tüm cihazlarda ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirme işlemi pratik şekilde yapılabilir. Android ve iOs cihazlarda sıklıkla yapılan bu işlem ile uygulamalar tekrar ana ekrana kısayol şeklinde eklenebilir. Uygulamalar ana ekrandan silinse bile hemen telefondan silinmeyecektir. Bu sayede kullanıcılar yanlışlıkla bir uygulamayı ana ekrandan kaldırdıklarında tekrar eski haline çevirebilirler.

Uygulamayı sildikten sonra geri yükleyebilmek için telefondaki uygulama mağazasına girmek gerekir. Android cihazlarda bu işlem için Google play store mağazası ziyaret edilir. Mağazada telefona indirilmiş olan uygulamalar aktif olarak listelenir. Düzenleme kısmından tekrar uygulama ana ekrana alınabilir. Uygulamaların ilk açılış ekranında olması cihaz sahiplerine kullanım kolaylığı sağlar. Bu nedenle en sık kullanılan uygulamalara ana ekranda yer verilir.

İphone Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme

Genellikle Android ile iOs cihazlarda ana ekran düzenleme işlemleri benzer şekilde yapılır. İphone ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirme işlemi için App store üzerinden son silinen uygulamalar listesi açılabilir. Uygulama mağazasında bu iphone’da olmayan seçeneğine gidilir ve açılan listede cihazda en son silinen uygulamalara erişilir. Önceden silinmiş olan uygulamalara sonradan ihtiyaç olursa iOs cihazlarda tek yapılması gereken App Store mağazasına gitmektir.

Önceden silinmiş iphone uygulamalarını iTunes ile geri getirmek mümkün değildir. Telefonun kendine ait uygulamaları cihazda çok az yer kaplar ve bunları silmek telefonda tahmin edilenden daha az yer açılmasına neden olur. Bu nedenle telefonun kendi uygulamalarını yer açmak amaçlı silmeye gerek yoktur.

Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme iOs

Uygulamanın üzerine uzun basılıp – işaretine tıklandığında bu şekilde silinen uygulamalar cihazdan tamamen kaybolmaz. Ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirme ios işlemi için uygulamalar App Store mağazasında kalır. Anlık olarak silinen veriler tamamen kaybolmaz. Telefona indirilen bütün uygulamalar App Store mağazasında kayıtlıdır. Bu sayede en son silinen uygulamaları her zaman telefona tekrar geri yükleme imkanı olacaktır.

Telefonunda çok sayıda uygulama olan kişiler ana ekranı düzenlemek ve telefonda yer açmak için gereksiz olan uygulamaları silerler. Silme işlemi sonrasında uygulamaya ilişkin veriler ana ekrandan kaybolacaktır. Bu verilere sonradan ihtiyaç duyulduğunda App Store mağazası ziyaret edilebilir.

İphone Ana Ekrandan Kaldırılan Uygulamaları Geri Getirme

iOS son silinen ya da iphone ana ekrandan kaldırılan uygulamaları geri getirme işleminin nasıl yapıldığı merak edildiğinde internetten hemen bununla ilgili bilgiye ulaşılabilir. Bu işlem için iTunes değil App Store kullanılır. Özellikle ilk defa iphone cihaz kullanmaya başlayan kişilerde bu tür işlemlere daha fazla ihtiyaç duyulur. Tüm uygulamalar telefonda bir simge ile temsil edilir ve uygulama silindiğinde bu simge ortadan kaybolur. Ancak kalıcı olarak ana ekrandan kalkmaz. Karışıklığı önlemek ve ana ekranı daha düzenli hale getirmek için sık kullanılan benzer uygulamalar bir klasörün içinde toplanabilir. Bunun için uygulamanın üzerine uzun basılır ve ekran düzenleme seçeneğinden istenen uygulama sürüklenerek ilgili klasöre taşınır.

İphone Silinen Uygulamaları Görme

iOS sistemli cihazlarda zaman zaman silme ve düzenleme işlemi yapılır. Ancak bu telefonlarda sonradan iphone silinen uygulamaları görme seçeneği mevcuttur. Üzerine uzun basılıp kaldırılan uygulamalar arşiv kısmında geri yüklenebilecek şekilde hazır durur. App Store ziyaret edilerek bu uygulamalar tekrar ana ekrana geri getirilebilir. Bu özellik yanlışlıkla silinen uygulamalar için kurtarıcı niteliktedir. İsteyen kullanıcılar favori uygulamalarını ana ekranda tutup gereksiz olduğunu düşündükleri uygulamaları arşive taşıyabilir, istediği zamanda tekrar onları geri alabilir.

Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme tarzındaki içeriklerimiz hoşuna gidiyorsa daha fazla gelmesi için bize yorum kısmında belirtmeyi unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular?


Bazı Kişiler Silinemedi En Az Bir Kişi Salt Okunur Olabilir
Ekrana Sürekli Reklam Çıkıyor Nasıl Engellerim
Telegramda Karşı Tarafta Ekli Olduğumu Nasıl Anlarım?
Windows Bu Diske Yüklenemez Seçilen Diskte Mbr Bölüm Tablosu Var

5/5 - (1 vote)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu