Pratik Bilgiler

İnstagramda Birinin Beni Kısıtladığını Nasıl Anlarım?

İnstagramda Birinin Beni Kısıtladığını Nasıl Anlarım? Sosyal medya kullanıcılarının en çok merak ettiği sorular arasında instagramda birinin beni kısıtladığını nasıl anlarım sorusu gelir. Bu tür durumlarda karşı tarafa bildirim gönderilmez ya da çevrimiçi olduğunda bilgi verilmez. Tüm instagram hesapları için geçerli olan bu özellik nedeniyle kullanıcılar instagramda kısıtlandığını nasıl anlarsın sorusuna cevap arayışına girerler. Engelin olup olmadığını anlamanın en iyi yollarından biri karşı tarafla ortak arkadaşın olmasıdır. Bu sayede karşı taraf bir paylaşım yaptığında iki hesapta birden görünüp görünmediği kontrol edilebilecektir. Gönderi ya da hikaye paylaşımı sonrasında instagram kısıtlandığımı nasıl anlarım sorusuna yanıt bulunacaktır. Kısıtlama ayarları ile ilgili bilgiye sahip olmak bu tür engelleri daha çabuk fark etmeyi sağlayacaktır.

İnstagram Kısıtlama Nasıl Anlaşılır?

Kullanıcıların instagram kısıtlama nasıl anlaşılır sorusunun cevabını anlayabilmeleri için uygulayacakları farklı öneriler vardır. En çok uygulanan yöntemlerden biri o kullanıcının gönderilerine yorum yapmaktır. Eğer instagram da kısıtlama varsa diğer kişiler yapılan yorumu göremeyecektir. Bunun için aynı kullanıcı ile arkadaş olan başka bir ortak hesaba ihtiyaç vardır. Gizliliğin önemli olduğu sosyal medya platformlarında yorum, takip ve benzeri uygulamalar kullanıcılar için önemlidir. İnstagram da kısıtlama nedir diye araştırıldığında bazen yorumun görünmemesi gibi durumların spam kaynaklı olabileceği de unutulmamalıdır. Bu tür incelemeleri yapacak olan hesap sahiplerinin instagramın profil ayarları ile ilgili tam bilgiye sahip olmaları gerekir.

İnstagram Hesap Kısıtlama

Günlük kullanımda instagram hesap kısıtlama durumu ile sıklıkla karşılaşılır. Bir hesabın kısıtlanıp kısıtlanmadığını anlamak için son görülmesini incelemek faydalı olacaktır. Bu bilgi kullanıcının instagram hesabına en son ne zaman girdiğini gösterir. Eğer hesap sahibi ile ilgili son görülme bilgisi bulunmuyorsa kısıtlama olabilir. İnstagram hesap kısıtlama nedir diye bakıldığında bunun çok sayıda örneğine rastlanabilir. Ancak son görülme bilgisinin görülmeme sebebinin kişinin bu bilginin paylaşımını tüm kişilere paylaşılmasını kapatmış olabileceğini de unutmamak gerekir. İnstagram kısıtlama olayından emin olmak için başka hesaptan takip etme, yorum bakma gibi alternatif yöntemlerin varlığını da incelemek gerekir. Tüm uygulamalar olumlu sonuç veriyorsa kısıtlamanın varlığından söz edilebilir.

İnstagram Hesap Kısıtlama Kaldırma

Android ve iphone cihazlar için instagram hesap kısıtlaması kaldırma işlemi yapılacağında kısıtlanmış olan kişiyle sohbet sayfası açılır ya da gönderiye gidilerek tüm yorumları gör kısmına tıklanır. İphone cihazlarda yorum sola kaydırılır ve kısıtlamayı kaldır seçeneğine basılır. İnstagram kısıtlama kaldırma işlemi uygulamanın ayarlar kısmından da yapılabilir. Ayarlar sekmesinden gizlilik kısmına girilir ve bağlantılar bölümünde kısıtlı hesaplar sayfası açılır. Bu listede bulunan kullanıcı isimlerinin hangisi normale döndürülmek isteniyorsa üzerine gelinerek kısıtlamayı kaldır seçeneğine basılır ve işlem tamamlanır. Yapılacak işlem hem Android hem de iOs iphone telefonlar için geçerli olup adım adım ilerlemek gerekir.

İnstagramda Birinin Beni Kısıtladığını Nasıl Anlarım? tarzı konular ilginizi çektiyse bu tarz içeriklerin daha fazla gelmesi için yorum yapabilir veya bize iletişim sayfasından istek ve öneride bulunabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular?


İnstagram Müzik Ekleme İstediğim Şarkı Yok
İnstagram Öne Çıkan Hikayeleri İndirme
İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme
İnstagram Video Nasıl İndirilir?

5/5 - (1 vote)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu