Pratik Bilgiler

İnstagram Müzik Ekleme İstediğim Şarkı Yok

İnstagram Müzik Ekleme İstediğim Şarkı Yok Nasıl Bulabilirim? Sosyal medya kullanıcıları gün içerisinde içerik paylaşımı yaparak diğer insanlarla sürekli iletişim halindedir. Bu paylaşımları yaparken video ya da resim gönderilerine müzik ekleme, efekt yapma gibi instagrama özgü özellikler kullanılabilir. Ancak bazı kullanıcılar içerik düzenleme kısmında instagram müzik ekleme istediğim şarkı yok hatası alabilirler. İnstagram platformlarındaki müzik portföyü geniş tutulsa da bazı kullanıcılara hitap eden şarkılar mevcut olmayabilir. Bu tür durumlarda akla gelen ilk yöntem uygulama ile müzik eklemek olacaktır. İnstagrama müzik ekleyemiyorum diye şikayetçi olanlar için kolaylık sağlayan uygulamalar akıllı telefonların uygulama mağazasından indirilebilir. Platform müziği manuel olarak ekleme üzerine kurulu olup platformda bulunan müzikler yetkililer tarafından seçilir.

İnstagram Müzik Ekleme Sorunu

Kullanıcıların şikayet ettiği instagram müzik ekleme sorunu için manuel müzik ekleme ya da Spotify kullanarak müzik ekleme gibi yöntemler uygulanabilir. Manuel uygulama için telefonda instagram uygulaması açılır ve yuvarlağa basılı tutularak müzik kaydedilir. Ardından paylaşım sırasında müzik videosuna istenen görsel eklenir ve içerik paylaşılır. Bu uygulama platformda olmayan şarkıları eklemek için oldukça pratiktir.

İnstagram müzik ekleme çıkmıyor sorununu spotify kullanarak çözmek için uygulama açılır ve istenen şarkının sağ üst kısmında bulunan üst üste üç noktadan paylaş seçeneğine basılır. Paylaşma ekranından instagram seçilir ve onay verildiği an Spotify müziği paylaşıma hazır hale gelecektir. Story hazırlandığı zaman isteğe göre fotoğraf ekleyerek gönderide düzenleme yapılabilir.

İnstagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram müzik ekleme işlemi oldukça basittir. İlk önce, paylaşımınızı hazırlayın. Ardından, “Müzik” butonuna dokunun ve “Popüler“, “Trend“, “Radyo” veya “Arama” kategorilerinden birini seçin. Eğer istediğiniz şarkı burada yoksa, “Arama” kategorisini seçin ve şarkının adını yazarak arama yapın. Bulduğunuz şarkıyı seçin ve paylaşımınıza ekleyin.

İstediğim Şarkı Instagram Müzik Ekleme Listesinde Yok, Ne Yapabilirim?

Eğer instagram müzik ekleme işleminde istediğiniz şarkıyı bulamadıysanız, endişelenmeyin. Bu durumda yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

1. Daha Farklı Bir Arama Yapın

Belki de şarkının adını yanlış yazmış olabilirsiniz veya şarkının ismini yanlış hatırlıyor olabilirsiniz. Farklı kombinasyonlar deneyerek şarkıyı aramayı tekrar deneyin.

2. Instagram Müzik Ekleme Kataloğuna Daha Sonra Bakın

Instagram müzik kataloğu sürekli güncellenmektedir. İstediğiniz şarkı şu an için katalogda yoksa, daha sonra tekrar kontrol edebilirsiniz. Belki de şarkı sonradan kataloga eklenmiş olabilir.

3. Şarkıyı Instagram Müzik Kataloğuna Önerin

Instagram müzik ekibi, kullanıcıların şarkı önerilerini kabul etmektedir. Şarkının Instagram müzik kataloğuna eklenmesi için, “Müzik” butonuna dokunun, “Arama” kategorisini seçin ve “İstediğin Şarkı Yok Mu?” seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen formda şarkının adını, sanatçı adını ve diğer bilgileri girdikten sonra, formu gönderin ve Instagram müzik ekibi şarkıyı eklemek için çalışacak.

İnstagram Müzik Bazı Hesaplarda Kullanılamıyor

İnstagram hesabının özellikleri ülkeler arası farklılık gösterebilir. Ülkemizdeki bazı kullanıcılar bu nedenle instagram müzik bazı hesaplarda kullanılamıyor sorunu yaşarlar. Bu sorun genellikle telif hakları ile alakalı olup doğru kullanım için cihazdan gerekli ayarlamaların yapılması gerekir. İnstagram sunucularında yaşanan anlık yoğunluk da bu tür hatalar alınmasına sebep olabilir.

Aşırı yüklenme sebebiyle meydana gelen sorunları bireysel olarak çözmek mümkün değildir. İnstagram müzik ekleme yok diye internet üzerinden araştırıldığında sorunun başkalarında olup olmadığı görülecektir. Bunu yaparken bir yandan da cihazın internet ve uygulama ayarlarının yeterliliğini de kontrol etmekte fayda vardır.

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleyemiyorum

Kullanıcıların dönem dönem yaşadığı instagram hikayeye müzik ekleyemiyorum sorununa çözüm için öncelikle instagram uygulamasının güncel olup olmadığına bakmak gerekir. Telefonun ayarlar bölümünde uygulamalar listesinden instagram seçilerek güncellik kontrolü yapılabilir. Bir sonraki aşamada instagram ön belleğini temizlemek faydalı olacaktır. Bunun için ayarlar kısmından ön belleği temizle seçeneğine onay verilmelidir. Ardından cihazı yeniden başlatmak temizliğin aktifleşmesini sağlayacaktır. Bu uygulamalara alternatif olarak tarih ve saat bilgileri kontrol edilebilir. Uygulamaların aktif çalışabilmesi için bu kısmın güncelliği önemlidir. Son olarak instagram uygulamasını kaldırıp yeniden kurmak uygulamanın yenilenmesini ve sorunsuz çalışmasını sağlayacak, instagramda bulunan eklentiler baştan yüklenerek tekrar aktif hale gelecektir.

İnstagram müzik ekleme istediğim şarkı yok gibi içerikler ilginizi çektiyse bize ileterek bunun gibi daha fazla içeriklerden daha fazla haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Takip Etmeyenleri Bulma Sitesi ile İlgili Makale İçin Tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular?


İnstagram Öne Çıkan Hikayeleri İndirme
İnstagram Video Nasıl İndirilir?
İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme

5/5 - (2 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu