Genel

Steam Güncelleme İçin Çevrimiçi Olmalıdır Hatası

Steam Güncelleme İçin Çevrimiçi Olmalıdır Hatası Nedir? Dünya genelinde en popüler oyun platformu olan steam ücretli ya da ücretsiz oyun indirmeyi sağlar. Bu platformda oyun oynamak için öncelikle ücretsiz bir steam hesabı açmak gerekir. Oyuncular için dvd derdini sona erdiren platformda çoklu ortam tamamen internet üzerine kuruludur. En güncel haliyle oyunları oynamayı sağlayan bu platformda bazen steam güncelleme için çevrimiçi olmalıdır hatası alınabilir. Bilgisayara direkt olarak indirilen bu platform normal koşullarda bilgisayar açıldığında doğrudan kendini günceller. Ancak hata alınan hallerde öncelikle bu hatanın sebebini incelemek gerekir.

Güncelleme için steam çevrimiçi olmalıdır hatası alan kullanıcılar farklı çözüm yöntemleri deneyebilirler. Bu sorunun çözümü için genellikle Proxy ayarlarını devre dışı bırakma, steam’e yönetici erişimi verme ve Proxy ayarlarını devre dışı bırakma gibi yöntemler uygulanabilir. Her biri aşamalı olarak uygulandığında sorunun kısa süre içerisinde ortadan kalktığı görülecektir.

Proxy Ayarlarını Devre Dışı Bırakmak

Eğer cihazlarda açık internet erişimi yoksa bu gibi durumlarda Proxy ayarlarını devre dışı bırakma işlemi yapılabilir. Bu ayarlar bilgisayara gelen ve giden ağ trafiğine müdahale eder, gelen ağları uygun haliyle Proxy tüneli üzerinden gönderir.

Devre dışı bırakma işlemi için arama motoru açılarak sağ üst kısımda bulunan üç noktaya tıklanır. Buradan ayarlar sekmesine girilir ve üst kısımda bulunan arama çubuğuna Proxy yazılır. Çıkan sonuçlardan Proxy ayarları yazan seçeneğe girilir ve bağlantılar bölümünden LAN ayarları alanına girilir. LAN’ınınz için bir Proxy sunucusu kullanın yazısının başında bulunan işaret kaldırılır ve bu işlem kaydedilerek çıkılır. Bu devre dışı bırakma işlemi tamamlandıktan sonra steam yeniden başlatılır ve hatanın devam edip etmediği kontrol edilir.

Steam Güncelleme İçin Çevrimiçi Olmalıdır Hatası Çözümü

Steam platformunda alınan güncelleme için çevrimiçi olmalıdır hatasını çözmek için steam’e yönetici erişimi verilebilir ya da güvenlik duvarı ile anti virüs devre dışı bırakılabilir. Steame yönetici erişimi vermek için tam erişim özelliğini uygulamak gerekir. Bu işlem için ilk olarak steam.exe dosyasında değişiklikler yapılır ve ardından tüm steam yapılandırma dosyaları için erişim imkanını tanınır. Tam yönetici yetkisinin verilmesinden sonra sorunun çözülüp çözülmediği kontrol edilir.

Hatanın çözümü için alternatif olarak güvenlik duvarı ve antivirüsü devre dışı bırakma işlemi de uygulanabilir. Steam platformunun Windows güvenlik duvarı ile çakıştığı bilinir. Oyunlar ve güncellemeler arka planda indirilmeye devam eder. Bunun sebebi ise kullanıcılara zaman kazandırmaktır. Güncelleme çevrimiçi olmalıdır hatası alındıktan sonra güvenlik duvarı geçici olarak devre dışı bırakılabilir. Ardından hatanın düzelip düzelmediği tekrar bakılır.

Steam Güncelleme İçin Çevrimiçi Olmalıdır Hatası Nedir

Steam Güncellemeleri İçin Hata Çözümü

Steam güncellemeleri için hata çözümü yaparken aşamalar halinde ilerlemek sorunu kalıcı olarak ortadan kaldıracaktır. Bu amaçla ilk olarak Windows arama bölümüne ağ bağlantılarını görüntüle yazılır. Açılan pencerede bağlı olunan ağ seçilir ve üzerine sağ tıklanır. Sonrasında internet protokolü sürüm 4 seçilir ve özellikler seçeneğine gelinir. DNS adreslerini kullan seçeneğine basılır ve Google a ait olan dns adresi girilir. İsteğe göre kullanıcılar daha farklı adresler girebilirler. Farklı adresler girilerek işleme devam etmek mümkündür. Dns adres değişimi tamamlandıktan sonra steam programı açmaya çalışır ve hatanın devam edip etmediğine bakılır.

Eğer hata hala devam ediyorsa Windows arama çubuğuna cmd yazılır ve yönetici olarak çalıştırılır. Sonra açılan komut istemi penceresine ilgili kodlar yazılarak tekrar denenir. Sorunun çözümü için alternatif olarak kayıt defteri düzenleyici ile de işlem yapılabilir. Çalıştır penceresi açılarak regedit yazılır ve tamam denir, yönlendirmeler takip edilir.

Steam Çevrimiçi Olma

Bazen steam kullanıcıları küçük ve basit sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Steam çevrimiçi olma durumu da bunlar arasında değerlendirilir. Bilgisayar uyku moduna geçtiğinde ya da internet bağlantısı olmadan çalıştırıldığında bu durum steam tarafından kolayca algılanır. Böylece platform çevrimdışı moduna geçer. Fakat kullanıcı tekrar cihazı çalıştırıp çevrimiçi olmak istediğinde bazen bu durum gerçekleşmez ve hata alınabilir. Hesapların otomatik olarak çevrimiçi ayarlara geçmediği durumlarda sorunun çözümü için farklı yöntemler denenebilir.

Steam çevrimiçi olma sorununun çözümü için uygulamada sağ alt tarafta bulunan arkadaşlar ve sohbet butonuna tıklanır. Daha sonra mavi kısımda belirtilen giriş yap yazısına basılır. Ardından ağ yüklenir ve kullanıcı hesabı çevrimiçi olarak görünmeye başlar. Bazen kullanıcılar görünmez ayarlarını açık bıraktığı için çevrimiçi olamama sorunu yaşayabilirler. Bunu düzeltmek için yine aynı şekilde alt kısımda yer alan arkadaşlar butonuna tıklanır. İsmin sağ tarafında bulunan aşağı ok işaretine basılır ve çevrimiçi butonu seçilerek aktif hale getirilir.

Steam Güncelleme İçin Çevrimiçi Olmalıdır Hatası içerikli konumuz ilginizi çektiyse bu tarzda içeriklerin daha fazla gelmesi için yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz.


Ekrana Sürekli Reklam Çıkıyor Nasıl Engellerim
Askerlik Muayenesi Oldum Sisteme Ne Zaman Düşer?
Yabancı Banka Kartına Komisyon Almayan Bankalar
Turkcell Tv Plus Televizyona Nasıl Bağlanır?

5/5 - (1 vote)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu