instagram izlenme hilesi
Genel

Windows Ağ Bağdaştırıcınız İçin Bir Sürücü Bulamadı

Takipçi Satın Al

Windows Ağ Bağdaştırıcınız İçin Bir Sürücü Bulamadı Hatası Nasıl Çözülür? Windows kullanıcıları günlük kullanımlarda bazen çeşitli hatlarla karşılaşabilirler. Bu hatalardan biri windows ağ bağdaştırıcınız için bir sürücü bulamadı hatasıdır. Buna benzer problemler yaşayanlar doğrudan teknik servise gitmek yerine önce evde birkaç yöntem deneyebilirler. Bu hata özellikle Windows 10 kullanıcılarında daha sık görülür. Zamanla bilgisayarlar pek çok işlemi otomatik olarak yapmasına rağmen bu tür hatalara az da olsa rastlanabilir.

Cihazlarda aygıt sürücüleri donanımlar ile bilgisayar arasında bağlantı kurmayı sağlar. Bunlardan birinde meydana gelen arıza donanım sorunları görülmesine neden olur. Ağ bağdaştırıcınız için bir sürücü bulunamadı hatası alındığında bu hata sürücünüzün ya da ağ aygıtınızın doğru çalışmadığını gösterir. Bilgisayarları sorunsuz şekilde kullanmaya devam etmek için Windows’un otomatik güncelleştirmelerini kapatmamak gerekir. Aksi halde bu durum hem sürücüler hem de Windows için sorun olacaktır. Sürücülerin güncel olmaması sürücü bulunamadı hatasının daha fazla yaşanmasına neden olur.Windows Ağ Bağdaştırıcınız İçin Bir Sürücü Bulamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Kullanım esnasında Windows ağ bağdaştırıcınız bir sürücü bulamadı hatası alınıyorsa bunun çözümü için uygulanacak birden fazla yöntem vardır. İlk olarak ağ bağdaştırıcı sürücüsü güncellenebilir. Çözüm aşamasında her zaman adım adım ilerlemek gerekir. Yani bir çözüm işe yaramazsa bir sonraki aşamaya geçilmelidir. Güncelleme etkili olmadığında ağ bağdaştırıcı sürücüsü kaldırıp tekrar yüklenebilir.

İlk iki yöntem işe yaramadığında uygulanacak diğer bir çözüm yolu ağ bağdaştırıcı sorun gidericisini çalıştırmak olacaktır. Son çözüm yolu olarak ise sistem geri yükleme özelliği aktif hale getirilebilir. Bunların her birini uygularken temkinli ve dikkatli davranmak gerekir Aksi halde sorun büyüyerek daha ciddi bir boyut kazanabilir. Bunu önlemek adına gerekli hallerde doğrudan profesyonel destek alınabilir.

Ağ Bağdaştırıcınız İçin Bir Sürücü Yükleyin

Windows ağ bağdaştırıcınız için bir sürücü bulanamadı hatası aldığınızda buna çözüm için farklı uygulamalar deneyebilirsiniz. Bunlardan biri ağ bağdaştırıcınız için bir sürücü yükleyin yöntemi olacaktır. Bunun için ilk olarak Windows + R tuşu ile çalıştır sekmesini açın. Ekrana gelen pencerede devmgmt.msc yazarak tamam seçeneğine tıklayın. Ekrana aygıt yöneticisi açılacaktır. Bu sayfada ağ bağdaştırıcıları altında bulunan sürücüye sağ tıklamalısınız. Ardından sürücü güncelleştir seçeneğine tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Genellikle aygıt sürücüsünü güncellemek zor bir işlem gibi görünse de aslında oldukça basittir. Belirtilen adımları tek tek izleyerek güncellemeyi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Sürücü güncelleştir sekmesine tıkladıktan sonra bilgisayar güncellemeye otomatik olarak başlayacaktır. Eğer uygulama sonrasında Windows ağ bağdaştırıcı için bir sürücü bulunamadı sorunu devam ediyorsa alternatif diğer çözüm yöntemleri denenebilir.

Ağ Bağdaştırıcı Sürücüsünü Yeniden Yüklemek

Standart şekilde ağ bağdaştırıcı sürücüsünü yüklemek için üstteki adımlar takip edilir ve aynı ekran açılır. Ardından cihazı kaldır seçeneğine tıklanır ve bilgisayar yeniden başlatılır. Sonrasında tekrar aygıt yöneticisine gelinir ve donanım değişikliğini tara seçeneğine basılır. Sürücü kaldırma işlemi yapıldıktan sonra mutlaka bilgisayar yeniden başlatılmalıdır. Böylece yapılan değişiklik aktif hale gelecektir. Bu durum tüm yeni uygulamaların etkinleştirilmesi için geçerlidir.

Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra aynı ekran açılarak sürücünün Windows 10 tarafından otomatik şekilde yüklenip yüklenmediğinin kontrol edilmesi gerekir. Eğer yüklenme tamamlanmışsa sorunun çözülme olasılığı fazladır. Ancak yükleme tamamlanmadıysa donanım değişikliğini tara seçeneğine tıklanır. Yükleme sonrasında sorun devam ederse diğer ağ bağdaştırıcısı sürücü hatası çözüm yöntemlerini denemek faydalı olacaktır.

Windows Ağ Bağdaştırıcınız İçin Bir Sürücü Bulamadı 2

Ağ Bağdaştırıcısı Ne İşe Yarar?

Kablolu ya da kablosuz cihazların ayarlarını yönetmek için ağ bağdaştırıcısı kullanılır. Bu özellik sayesinde bilgisayarda biriyle haberleşmek mümkün hale gelecektir. Kablosu veya kablosuz ağ kartına ip adresine alınabilir, otomatik alması sağlanabilir ya da kartın düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilebilir. Ağ kartının ayarlarını eski haline çevirmek için işletim sistemindeki ağ bağdaştırıcı ayarları kullanılabilir. Kullanılmak istenen kablolu ya da kablosuz ağ kartı, ağ bağdaştırıcı ile ihtiyaç duyulan anlarda devre dışı bırakılabilir ya da tekrar aktif hale getirilebilir.

Bilgisayarda bulunan ağ bağdaştırıcısını açmak için başlat menüsünden denetim masası açılır, ağ ve internet kategorisine tıklanır. Ağ ve paylaşım merkezi ögesi seçilir. Sol tarafta bulunan seçeneklerden bağdaştırıcı ayarları değiştirilebilir. Ardından kablosuz bağlantı seçeneğine sağ tıklanır ve etkinleştirme onayı verilir. Ağ bağdaştırıcıda bir sorun yaşandığında doğrudan sorun giderme özelliği kullanılabilir. Bu özellik için sırasıyla başlat, ayarlar, sistem ayarları, sorun giderme ve diğer sorun gidericiler seçilir. Ekrana gelen adımlar sırayla takip edilir.

Ethernet Driver Windows 10

Ethernet ağ sürücüsü yani ethernet driver bilgisayar sisteminin kablolu ağ bağlantısına bağlanmasına yardım eder. Bilgisayarda bu ağ sürücüsünü bulmak için görev çubuğunda bulunan ara seçeneği kullanarak denetim masasına gidilir ve sistem ögesi seçilir. Ardından aygıt yöneticisine tıklanır ve ağ bağdaştırıcıları genişletilir, devamında aygıt adı aranır. Ethernet driver Windows 10 için de bu adımlar benzer şekilde devam eder. Bilgisayarlarda kullanılan ethernet ağ denetleyicisi kendi içerisinde iki tiptedir. Bunlar entegre ya da anakarta yerleşik ve ayrık olarak nitelendirilir. Aynı anakart üzerinde bulunan bir PCI yuvasına ayrı olarak bağlanabilir.

Bunların hangisinin olduğunu belirlemek tahmin edilen kadar zor değildir. Bunun için PC kasasının arkasında bulunan yerleşik ağ konektörüne bakılabilir. Bilgisayar için gerekli ethernet Windows denetleyicisine ait sürücüler farklı şekillerde belirlenip indirilebilir. Bunlar otomatik bir sürücü yükleyici kullanarak, AIDA32 programı ile ya da DEV ve Ven parametrelerine uygun şekilde yapılabilir. Yükleme ve kullanma işlemlerini sorun yaşamadan yapabilmek için bu tür işleri bilen birinden yardım almak işe yarayacaktır. İnternet sitelerinde Windows ağ bağdaştırıcısı ile ilgili pek çok görsel anlatım mevcuttur.

Windows Ağ Bağdaştırıcınız İçin Bir Sürücü Bulamadı adlı konumuz sizlerin de ilgisini çektiyse bu tarz içeriklerin daha fazla gelmesi için yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok ile İlgili Makale İçin Tıklayın.


Windows Bu Diske Yüklenemez Seçilen Diskte Mbr Bölüm Tablosu Var
Windows Bu Ağın Proxy Ayarlarını Otomatik Olarak Algılayamadı
Windowsu Etkinleştirme Yazısını Kaldırma
DSL Bağlantısı Yok Ne Demek?

5/5 - (1 vote)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu