instagram izlenme hilesi
Genel

Windows Bu Ağın Proxy Ayarlarını Otomatik Olarak Algılayamadı

Takipçi Satın Al

Windows bu ağın proxy ayarlarını otomatik olarak algılayamadı sorunu nedir? Kullanıcılar cihazlarında internet kullanımı ya da farklı nedenlerden dolayı sıklıkla hatalarla karşılaşabilirler. Windows bu ağın Proxy ayarlarını otomatik olarak algılayamadı sorunu da bu hatalardan biridir. Bu tür durumlarda ilk yapılması gereken bilgisayarı yeniden başlatmaktır. Eğer bilgisayara internet kablo ile bağlıysa kablo yeniden çıkarıp takılmalıdır. Yönlendirici aracılığıyla bağlı olan internette ise yönlendirici yeniden başlatılmalı ve güç bir dakika kapalı şekilde bekletilmelidir.

Windows 7 ve 8 sürümlerinde sorunla karşılaşıldığında ağ ayarlarını sıfırlamak gerekir. Ardından Proxy sunucu ayarları kontrol edilmelidir. Windows 10 cihazlarda ise parametreler aracılığıyla ağ sıfırlama yapılır. İşe yaramayan durumlarda ise parametreleri otomatik olarak algıla ögesi devre dışı bırakılabilir.Proxy Ayarlarını Algılayamadı

Ağa giriş yapıldığında bazen Proxy ayarlarını algılayamadı hatası alınabilir. Bu tür sarı bir uyarı ekrana geldiğinde internet bağlantısı komple gitmiştir ya da normalden çok daha yavaştır. Sorunun çözümü için uygulanabilecek farklı yöntemler vardır. Bunlar arasında ağ sürücülerini yeniden kurmak, ağ bağdaştırıcısını sıfırlama, Windows ağ sorun gidericisini deneme, TCP/IP sıfırlama, ağ sıfırlamayı kullanma, ağ Proxy sunucusu ayarlarından çıkma ya da ayarları devre dışı bırakma gibi yöntemler yer alır. Herhangi bir çözüm uygulamamak çevrimiçi verimliliğin kesintiye uğramasına ya da çevrimiçi iş yapmaya engel olur. Genellikle çözüm için ağ sürücülerini yeniden kurmak tercih edilir.

Windows Bu Ağın Proxy Ayarlarını Otomatik Olarak Algılayamadı 2

Proxy Ayarları Sıfırlama

Kullanıcılar Proxy ayarları sıfırla işlemi yapmak istediklerinde Windows 7 cihazlar için başlat menüsüne giderek aramaya başlayabilir ya da program ve dosya ara kısmına cmd yazabilir. Windows 10 cihazlarda ise görev çubuğundaki arama alanına cmd yazılır ve enter düğmesine basılır. Komut istemi yöntemiyle sıfırlama yaparken bu pencerede netsh winhttp reset Proxy yazılır ve enter tuşlanır. Yapılan işlemlerin geçerli olabilmesi için bilgisayarı yeniden başlatmak gerekir. Çalışmayan ya da hatalı, düzgün şekilde olmayan Proxy sunucu adresleri girilen sayfalarda hatalar almaya yol açabilir. Bu duruma çözüm için Proxy ayarlarını sıfırlama aşamaları tamamlanmalıdır. Google Chrome ağa bağlanmak için bilgisayarın doğru çalışan Proxy ayarlarına ihtiyaç duyacaktır.


Windows Bu Diske Yüklenemez Seçilen Diskte Mbr Bölüm Tablosu Var
Windowsu Etkinleştirme Yazısını Kaldırma
DSL Bağlantısı Yok Ne Demek?
Ekrana Sürekli Reklam Çıkıyor Nasıl Engellerim

5/5 - (1 vote)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu