instagram izlenme hilesi
Genel

TC Kimlik No İle Telefon Numarası Bulma Ücretsiz

Takipçi Satın Al

TC kimlik no ile telefon numarası bulma ücretsiz nasıl yapılır? Bilinmeyen ya da başkasına ait telefon numaralarını bulmak kullanıcılar tarafından merak edilir. Bu amaçla oluşturulmuş bilinmeyen numaralar servisi vardır. Herhangi bir ücret ödemeden farklı operatörler, uygulamalar, servisler, kanallar ve TC kimlik no ile telefon numarası bulma ücretsiz olarak yapılabilir. Ancak işlem için daima güvenilir kaynaklar ile işlem yapmak gerekir. Aksi halde sorgulama yapılan cep telefonuna zararlı yazılımlar yüklenebilir ya da kişisel bilgiler erişime açık hale gelebilir. Bazı telefon numaraları başlangıçta sorgulamaya açık şekilde olur. Bu numaraların kullanımını daha güvenli hale getirmek için yeni bir hat alır almaz dışarıdan sorgulamaya kapatmak gerekir.TC’den Telefon Numarası Bulma

Telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için tc kimlik numarası ve benzer bilgilere ihtiyaç olacaktır. İsim, soyisim ve şehir bilgileri bilinmeyen numaralar arama servisine verilerek o kişiye ait telefon numarasına ulaşılabilir. Diğer sorgulama işlemleri yasal olmadığından kullanıcılar tarafından çok fazla tavsiye edilmez. TC’den telefon numarası bulma ve kişiye ait diğer tüm ana bilgilere erişim mümkündür. Ancak bunun için yasal bir süreç izlemek daha doğru olacaktır. Buna alternatif olarak Facebook ve benzer sosyal medya kanallarından, whatsapp uygulamasından, 118 80 bilinmeyen numaralar servisinden ya da cep telefonu numarası bulma uygulamaları aracılığıyla tc den numara bulma telefon numaralarının kime ait olduğu ile ilgili bilgiye ulaşılabilir.

TC Kimlik Numarası ile Telefon Numarası Bulma İşlemi

TC kimlik numarası ile telefon numarası bulma işlemi için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır.

  • İlk yöntem olarak, İçişleri Bakanlığı’na ait resmi https://tckimlik.nvi.gov.tr/ sitesine gidebilirsiniz.
  • T.C. Kimlik No” yazan bölüme tıkladıktan sonra açılan doğrulama bilgileri sayfasında TC kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir.
  • Daha sonra istenilen bilgileri doldurarak “Doğrula” seçeneğine tıklayarak TC kimlik numarası ile telefon numarası bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama yapmaktır. E-Devlet sistemi, TC Kimlik numarası ile birçok sorgulama işlemini yapabileceğiniz bir platformdur. Bu platform üzerinden TC kimlik numarası bilinen kişinin telefon numarasını sorgulamak mümkündür.

Bir diğer yöntem ise Telekom operatörleri ile iletişime geçmektir. Türkiye’deki tüm Telekom operatörleri, müşterilerinin özel bilgilerinin gizliliğini korumakla yükümlüdür. Ancak yasal süreçler gerektiğinde, Telekom operatörleri bu bilgileri yetkili makamlarla paylaşabilirler. Bu nedenle, TC kimlik numarası ile bir kişinin telefon numarasını öğrenmek isteyen kişiler ilgili Telekom operatörüne başvurabilirler.

Son olarak, özel şirketlerin sunduğu hizmetlerden yararlanarak da TC kimlik numarası ile telefon numarası bulma işlemi yapılabilir. Ancak bu şirketlerin güvenilirliğine dikkat edilmeli ve hukuki süreçlerin takip edilmesi önemlidir.

TC’den Numara Sorgulama

Bir kişi ile ilgili birden fazla bilgiye ulaşmak tc kimlik numarası ile mümkündür. TC’den numara sorgulama da bu işlemler arasındadır. TC kimlik numarası ile en sık yapılan işlemler arasında e-devlet hizmetlerinden faydalanma, ceza ve vergi ödemeleri sorgulama, meb, ösym ve açık öğretim gibi eğitim kurumlarından yararlanma, kayıt, üyelik, hastane ve farklı özel kurumlarda işlem yapma gibi uygulamalar yer alır.

TC haricinde 118 80 bilinmeyen numaralar servisinden sorgulama yapma için ücret ödemek gerekir. Ücretlendirme periyodu 60 saniye üzerindendir. Fiyatlar Turkcell, Millenicom, Superonline, Vodafone alternatif gibi kanallar için farklılık gösterecektir. Genel fiyat dakikası 4,5 TL olup bu fiyatlar dönemler itibariyle güncellenebilir.

TC ile Telefon Numarası Sorgulama

Sistemde kayıtlı olan tc ile telefon numarası sorgulama işlemi yapılabilir. Mevcut tc kimlik numarasının doğru olup olmadığını öğrenmek için numara online olarak sorgulanabilir. TC kimlik numarası öğrenme ve sorgulama işlemleri nüfus ve vatandaşlık işlerine ait internet sitesinden gerçekleştirilir. Tc kimlik no ile telefon numarası bulma amacıyla hizmet verdiği belirtilen zararlı uygulamalar sayıca fazladır. Bunlara karşı dikkatli olmak için önce uygulamanın ya da web sitesinin güvenilir olup olmadığı kontrol edilmeli, aksi halde kesinlikle bilgi paylaşımı yapılmamalıdır. Kimlik bilgileri çalındıktan sonra yapılabilecek işlemlerin sayısı oldukça fazladır. Bunlara karşı her zaman dikkatli olmak gerekir.

TC Kimlik No İle Telefon Numarası Bulma Ücretsiz başlıklı konumuz ilginizi çektiyse bu tarz içeriklerin daha fazla gelmesini istiyorsanız yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayınız.


Birinin Rehberinde Kayıtlı Olduğumu Nasıl Anlarım 2023
Telefonum Açık Olduğu Halde Arayanlar Ulaşamıyor
Bazı Kişiler Silinemedi En Az Bir Kişi Salt Okunur Olabilir
Vodafone Kayıtlı Böyle Bir Numara Yoktur
Son Hat Artık Kullanılamıyor Ne Demek?
Numara Değiştirince Eski Numara Ne Olur?
İphone Telefondaki Numaraları Sim Karta Aktarma
Faturalı Hat Taahhüt Bitince Ne Olur?

2.7/5 - (9 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu